همشهری آنلاین: رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران از ارزیابی بیش از ۵۰۰ پروژه و تجربه مدیریت شهری داخلی و خارجی در چهارمین دوره جایزه بین‌المللی خشت طلایی تهران خبر داد.

چهارمین دوره جایزه بین‌المللی خشت طلایی تهران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شهرنوشت، غلامحسین محمدی با اعلام اینکه چهارمین دوره جایزه بین‌المللی خشت طلایی تهران، شنبه ۱۱ آبان ماه همزمان با گرامیداشت روز جهانی شهرها با شعار ایجاد «شهرهایی هوشمند، تاب‌آور و زیست‌پذیر برای همه» در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود، گفت: در این رویداد نزدیک به ۲۰۰ پروژه و تجربه شهری از داخل کشور و بیش از ۳۰۰ پروژه و تجربه از سایر شهرهای جهان شرکت داده شده‌اند که بیشتر آنها در حوزه معماری، شهرسازی، میراث فرهنگی و بازآفرینی شهری است. داوری اولیه صورت گرفته و انتظار می‌رود در هر محور سه پروژه یا تجربه و در مجموع ۲۱ پروژه یا تجربه به عنوان برگزیده انتخاب شوند.

به گفته وی، جایزه بین‌المللی خشت طلایی تهران به مناسبت روز جهانی شهرها و با همکاری سازمان‌های تخصصی بین‌المللی برگزار می‌شود و نمایندگانی از برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد یا UN HABITAT، سازمان متروپولیس یا انجمن کلانشهرهای مهم جهان، انجمن طراحان و برنامه‌ریزان شهری و منطقه‌ای یا ISOCARP و سازمان مجمع شهرداران آسیایی AMF حضور خواهند داشت.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران در ادامه عنوان کرد: در دنیا ابزارهای متنوعی برای افزایش ارتباط بین کشورها وجود دارد که در این میان موسسات عمومی و غیردولتی که شهرداری‌ها جزو آنها تلقی می‌شوند ارتباطات بازتری نسبت به سایر ارگان‌ها دارند و معمولا گرفتاری‌هایی که بین دولت‌ها وجود دارد در میان آنها نیست.

محمدی گفت: شهرداری تهران نیز با تعدادی از شهرهای جهان پیمان خواهرخواندگی و با تعدادی تفاهم‌نامه همکاری دارد. این موارد ظرفیت‌های زیادی به همراه دارد که در چند بعد می‌توان آنها را دسته‌بندی و استفاده کرد. مهمترین آنها روابط فرهنگی و تاریخی است. گردشگری و استفاده از میراث تاریخی، فرهنگی و طبیعی شهرها یکی از ظرفیت‌های اصلی است تا شهرها را به پایداری مالی برساند. این روابط برای معرفی ظرفیت شهرها به همدیگر ضروری است. ضمن آنکه این اقدامات باعث گسترش اشکال مختلف مناسبات و همکاری‌ها می‌شود. برای مثال می‌تواند همکاری‌هایی در حوزه تکنولوژی، اقتصادی و تجاری بین شهرها ایجاد شود.

در این رویداد پنل کمیته شهرهای هوشمند با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمت دومان دبیرکل UCLG MEWA، محمد فرجود مدیرعامل سازمان فناوری ارتباطات و اطلاعات شهرداری تهران و مدیر پروژه شهر هوشمند تهران، ایرج شهین باهر شهردار تبریز و معاون کمیته شهرهای هوشمند و جابجایی شهری UCLG MEWA، نماینده رئیس مجمع شهرداران آسیایی و معاون کمیته شهرهای هوشمند و جابه‌جایی شهری UCLG MEWA و بهاره آروین رئیس کمیته شفاف‌سازی و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران برگزار خواهد شد.

همچنین در پنل شهرهای زیست‌پذیر و تاب‌آور فراگیر برای همه، محمد سعید رئیس سازمان شهرهای مناطق غرب آسیا و خاورمیانه UCLG MEWA، نماینده شهردار آنکارا و نایب رئیس سازمان شهرهای مناطق غرب آسیا و خاورمیانه UCLG MEWA، مهدی جمالی‌نژاد معاون وزیر و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور، محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی و شهرداری تهران، محمد سالاری رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران، حیدر اسکندرپور شهردار شیراز، علی عبدالریوف معاون انجمن بین‌المللی طراحان و برنامه‌‍ریزان شهری و منطقه‌ای ISOCARP و محمت آکدوغان نماینده برنامه اسکان بشر ملل متحد ایران UN HABITAT حضور خواهند داشت.

کد خبر 460841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

دیدگاه خوانندگان