همشهری آنلاین: مدیر مرکز درمان زخم جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران گفت: درمان زخم‌های دیابتی که اصطلاحا "نوروپاتیک" نامیده می‌شود و همچنین زخم‌های بستر که عموما در افراد سالمند بروز می کند با همت محققان و پزشکان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در مدت زمان خیره کننده هشت هفته امکان پذیر شده است.

زخم ديابتي

  این درحالیست که در مراکز درمانی دولتی یا خصوصی کشور برای درمان چنین زخم‌هایی بیماران باید ماه‌ها زمان صرف کرده و هزینه بسیار بالایی نیز متحمل شوند.

به گزارش ایسنا، دکتر غلامرضا اسماعیلی جاوید اظهار کرد: درمان جامع و کوتاه مدت زخم‌های ناشی از دیابت (نوروپاتی) و زخم های بستر در افراد سالمند با کمترین هزینه درمانی از اصلی ترین دلایل تشکیل مرکز درمان زخم در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران طی پنج سال گذشته بوده است و بر همین اساس محققان و پزشکان حاضر در مرکز درمان زخم جهاد دانشگاهی هر سال در صدد کاهش مدت زمان درمان بدون افزایش هزینه‌های وارد شده به بیماران بوده اند که خوشبختانه در حال حاضر این امر محقق شده و به رکورد استثنایی بهبودی کامل ظرف هشت  هفته رسیده ایم، با کمترین هزینه ممکن برای بیماران. در حالی که همین الان در بهترین مراکز دولتی و حتی خصوصی کشور درمان این مدل از زخم‌ها نیازمند ماه ها زمان و صرف مبالغ سنگین از سوی بیماران، است.

جاوید با اشاره به افزایش فشار در ناحیه زخم های نوروپاتی در بیماران ادامه داد: در روش‌های سنتی و پانسمان‌های ساده فشار زیادی در ناحیه زخم ایجاد می‌شود که عامل اصلی طولانی‌تر شدن روند بهبودی بیماران مبتلا به دیابت است.

وی افزود: در روش منحصر به فردی که پزشکان مرکز درمان زخم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران به آن رسیده اند، فشار به طور کامل از روی زخم برداشته می‌شود و بدون نیاز به پادکست های خارجی که بسیار گران هستند و در شرایط تحریم‌های فعلی تقریبا نایاب شده اند، توانسته ایم  با استفاده از متریال کاملا بومی که در صنعت ساخت لوازم پزشکی کشور تولید می‌شوند زخم های نوروپاتی را با هزینه هایی ناچیز به نسبت سایر روش های جاری در کشور، درمان کنیم که به نوعی می توان آن را انقلابی در عرصه درمان زخم های نوروپاتیک در ایران به حساب آورد.

مدیر مرکز درمان زخم جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران با اشاره به این که درمان زخم های مزمن بدون مدیریت صحیح و تخصصی امکان پذیر نیستند، تصریح کرد: درمان این گونه زخم ها در تخصص یک فرد نیست و حتما نیازمند کار گروهی پزشکان با تخصص های مختلف است که در روش های سنتی متاسفانه بسیار زمان بر هم هست.

وی تاکید کرد: زخم های نوروپاتی که ناشی از دیابت است در صورت درمان نشدن به موقع و کارآمد امکان ایجاد عفونت‌های منجر به قطع عضو در بیماران را فراهم می کند که به نسبت زخم های شریانی یا زخم های بستر از خطر به مراتب بیشتری برخوردارند بنابراین جهاد علوم پزشکی تهران رسالت بعدی خود را پس از درمان به موقع بیماران در آموزش صحیح و اصولی به پزشکان و پرستاران شاغل در مراکز دولتی و خصوصی کشور تبیین کرده است.

طبق اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، وی در پایان گفت: هدف مدیران جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران به روز رسانی هرچه تمام تر از روش های درمانی پزشکی در کشور است و به همین منظور بخش های مربوط به تحقیقات، پژوهش و نیز آموزش پزشکان و پرستاران در قالب برگزاری دوره های تخصصی با جدیت در دستور کار قرار گرفته تا حوزه سلامت کشور هرچه بیشتر از وابستگی علمی به غرب بی نیاز شود که نشان دهنده پیشرفت های خیره کننده علمی برای پزشکان و نیز رقم خوردن روزهای پرامید از ناحیه بیماران هم به لحاظ بهبود مطابق با استانداردهای روز جهانی و هم کاهش چشمگیر هزینه های درمان به حساب می‌آید.     

کد خبر 450914

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =