شرکت «دخانیات» مجموعه صنعتی پردرآمد کشور است که با سابقه طولانی در تولید محصولات دخانی با هدف ارائه محصولات کم‌ضرر و جلوگیری از خروج ارز، یکی از شرکت‌های موفق تولیدی بوده است.

شرکت دخانیات ایران

قدیمی‌ترین ساختمان شرکت دخانیات در خیابان «قزوین» قرار دارد که به سبب نوع معماری و قدمت تاریخی، تبدیل به موزه شده است و بیش از ۳۰۰ اثر ارزشمند و میراثی در آن نگهداری می‌شود. بازدید از این موزه در مناسبت‌های ویژه مانند ایام نوروز برای عموم آزاد است، اما با امضای تفاهمنامه توسط «محمدرضا خاک‌کار» مدیرعامل شرکت دخانیات ایران و «نصرالله‌آبادیان» شهردار منطقه ۱۱، از این پس شهروندان می‌توانند ۲روز در هفته از این موزه بازدید کنند. ‌
آبادیان در گفت‌وگو با همشهری محله ضمن ابراز خرسندی از تفاهمنامه امضا شده می‌گوید: «ظرفیت‌ها و دستاوردهای تاریخی بسیار ارزشمندی در این موزه وجود دارد که با بهره‌گیری از آن می‌توان بستر افزایش ظرفیت گردشگری منطقه را فراهم کرد. » به گفته شهردار منطقه، برای ایجاد زیبایی بصری و رفاه بیشتر شهروندان قرار است در محوطه بیرونی و درونی این موزه اقدامات عمرانی و زیباسازی انجام شود. اسناد موجود در این موزه با بیش از ۱۲۰ سال قدمت به دوره «قاجار» برمی‌گردد. موزه دخانیات ایران در خیابان قزوین، دارای ۲ بخش است. یک بخش اختصاص به ابزارها، دستگاه‌ها و وسایل آزمایشگاه دارد و در بخش دیگر نیز محصولات قدیمی، اسناد، مدارک و تصاویر نگهداری می‌شوند.

کد خبر 444951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار