شرکت «دخانیات» مجموعه صنعتی پردرآمد کشور است که با سابقه طولانی در تولید محصولات دخانی با هدف ارائه محصولات کم‌ضرر و جلوگیری از خروج ارز، یکی از شرکت‌های موفق تولیدی بوده است.

شرکت دخانیات ایران

قدیمی‌ترین ساختمان شرکت دخانیات در خیابان «قزوین» قرار دارد که به سبب نوع معماری و قدمت تاریخی، تبدیل به موزه شده است و بیش از ۳۰۰ اثر ارزشمند و میراثی در آن نگهداری می‌شود. بازدید از این موزه در مناسبت‌های ویژه مانند ایام نوروز برای عموم آزاد است، اما با امضای تفاهمنامه توسط «محمدرضا خاک‌کار» مدیرعامل شرکت دخانیات ایران و «نصرالله‌آبادیان» شهردار منطقه ۱۱، از این پس شهروندان می‌توانند ۲روز در هفته از این موزه بازدید کنند. ‌
آبادیان در گفت‌وگو با همشهری محله ضمن ابراز خرسندی از تفاهمنامه امضا شده می‌گوید: «ظرفیت‌ها و دستاوردهای تاریخی بسیار ارزشمندی در این موزه وجود دارد که با بهره‌گیری از آن می‌توان بستر افزایش ظرفیت گردشگری منطقه را فراهم کرد. » به گفته شهردار منطقه، برای ایجاد زیبایی بصری و رفاه بیشتر شهروندان قرار است در محوطه بیرونی و درونی این موزه اقدامات عمرانی و زیباسازی انجام شود. اسناد موجود در این موزه با بیش از ۱۲۰ سال قدمت به دوره «قاجار» برمی‌گردد. موزه دخانیات ایران در خیابان قزوین، دارای ۲ بخش است. یک بخش اختصاص به ابزارها، دستگاه‌ها و وسایل آزمایشگاه دارد و در بخش دیگر نیز محصولات قدیمی، اسناد، مدارک و تصاویر نگهداری می‌شوند.

کد خبر 444951

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار کوچه پس کوچه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها