جشنی همزمان با انتشار یکصدمین شماره مجله «همشهری داستان» با حضور اهالی فرهنگ و ادبیات ایران‌ برگزار می‌شود.

همشهري داستان

به گزارش روزنامه همشهری، از جمله مدعوین این جشن که تاکنون برای شرکت در مراسم اعلام آمادگی کرده‌اند می‌توان به ایرج طهماسب، رضا کیانیان، احمد مسجدجامعی، رسول صدرعاملی، علی‌اکبر قاضی‌زاده، احمد پوری، مصطفی رحمان‌دوست، سجاد افشاریان، هیوا مسیح، مسعود فروتن، آرش مجیدی، بهاره رهنما، نادر مشایخی، مجید رضاییان، عنایت سمیعی، رضا فیاضی، محمدرضا پورجعفری، امیرحسن چهل‌تن و... اشاره کرد.

علی رزاقی ‌بهار، مدیرگروه مجلات همشهری درباره انتشار یکصدمین شماره مجله «همشهری داستان»، گفت: این مجله از شماره ۹۳ تا شماره ۱۰۰ از سوی بخش خصوصی منتشر شده است و ما در این هفت شماره تلاش کردیم تا محتوای مجله را حفظ کنیم و تغییری در بخش محتوایی نداشته باشیم؛ همچنین تلاش کردیم بخش‌هایی را استاندارد کنیم. برای مثال تعداد صفحات شماره‌های مجله به صورت منظم ۲۰۴ صفحه است. پیش از این نظمی در این حوزه  وجود نداشت و هربار تعداد صفحات متفاوت بود.

وی خاطرنشان کرد: در شماره‌های جدید ماهنامه «همشهری داستان» با توجه به نظرسنجی‌هایی که از مخاطبین انجامش شد، بخش‌های نوقلمان و داستان اقلیم به محتوای ثابت افزوده شده است. مدیرگروه مجلات همشهری با اظهار خشنودی از حفظ این برند معتبر ادامه داد: در حال حاضر حدود سه ماه است که ما هیچ کاغذ تحریر دولتی دریافت نکرده‌ایم و همچنان مجله با کاغذ آزاد منتشر می‌شود. با همه این تفاسیر در ماه‌های گذشته و با توجه به چند برابر شدن قیمت کاغذ و هزینه چاپ، قیمت مجله چندان افزایش نداشته و از ۱۲ به ۱۴ هزار تومان رسیده است.

رزاقی بهار با اشاره به راه‌اندازی نرم‌افزار «داستان»، گفت: در این اپلیکیشن آرشیو مجموعه داستان‌های منتشر شده در «همشهری داستان» از شماره یک تا شماره ۱۰۰ آمده است. این نرم‌افزار بخش‌های مختلفی دارد و همچنان نیز در حال کامل شدن است و به تازگی بخش صوتی آن نیز راه‌اندازی و در دسترس مخاطبین قرار گرفته است. مدیر گروه مجلات همشهری گفت: با توجه به درخواست مخاطبین خارج از کشور و کسانی که خرید مجله کاغذی برای آنها دشوار است، همزمان با انتشار نسخه مکتوب؛ نسخه پی دی اف مجله نیز در چهار نرم‌افزار تلفن همراه آماده دانلود است.

رزاقی‌بهار درخصوص برگزاری جشن ویژه انتشار یکصدمین شماره همشهری داستان، گفت: این مراسم از ساعت ۱۹ روز پنجشنبه (۳۰ خردادماه) با حضور اعضای شورای شهر تهران، سردبیران پیشین ماهنامه، داستان‌نویسان، بازیگران سینما و تئاتر، خوانندگان و دیگر اهالی فرهنگ و ادبیات در فرهنگسرای اندیشه تهران برگزار می‌شود. همچنین در این مراسم نیما رئیسی به اجرای موسیقی زنده می‌پردازد.

کد خبر 444708

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار