همشهری‌آنلاین: اُسا لیندف نویسنده سوئدی اول تیر به مناسبت هفته فرهنگی سوئد، در نشستی با مخاطبان خود درباره آثارش ازجمله گرگ ماسه‌ای به گفت‌وگو می‌نشیند.

گرگ ماسه‌اي

«ورونیکا نوردلوند»، رایزن فرهنگی سفارت سوئد در ایران به همراه «مهدی رجبی»،  نویسنده و فرزاد فربد، مترجم و مدیر انتشارات ریتون سوئد در این نشست حضور خواهند داشت.

این برنامه در دوبخش گفت‌وگو در ساعت ۱۸ و قصه‌خوانی برای کودکان ۹تا ۱۲ سال در ساعت ۱۹:۳۰ برگزار می‌شود.

در بخش اول، اُسا لیند به همراه مهدی رجبی و فرزاد فربد درباره ادبیات سوئد، علاقه‌مندی کودکان و نوجوانان به ادبیات و عوامل موثر بر آن به گفت‌وگو می‌نشینند. در این بخش چالش‌های نویسندگی از دیدگاه این دو نویسنده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در بخش دوم، قصه‌خوانی ازمجموعه داستان « گرگ ماسه‌ای» برگزار می‌شود. این مجموعه که از زبان سوئدی به همراه کپی‌رایت به زودی روانه بازار می‌شود در سال ۲۰۰۳ موفق به دریافت مهم‌ترین جایزه ادبیات سوئد «نیلز هالگرشون» شده است.

این مجموعه داستان، ماجرای دوستی گرگ خردمند ماسه‌ای است که به سوال‌های مطرح شده و روزمره کودک این داستان پاسخ ‌داده و با پرسش‌هایی او را به سوی مسائل مهم‌تری سوق ‌می‌دهد.

اُسا لیند علاوه بر جایزه نیلز هالگرشون، جایزه «کولاگولا» که به نویسنده برتر اهدا می‌شود را در سال ۲۰۱۴، و جایزه بوک ژوری سال ۲۰۱۵ که توسط مخاطبان به صورت سالانه اهدا می‌شود را دریافت کرده است.

این نشست در روز شنبه اول تیر ساعت ۱۸ برای بزرگسالان و در ساعت ۱۹:۳۰ برای کودکان در شهرکتاب مرکزی، واقع در خیابان شریعتی نبش کوچه کلاته برگزار می‌شود. حضور برای علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

کد خبر 444501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =