همین که صدای اذان در کوچه‌پسکوچه‌های ده پونک می‌پیچد، محلی‌ها و زائران برای نمازجماعت خودشان را به امامزادگان زینعلی و عینعلی(ع) می‌رسانند.

امامزادگان عینعلی و زینعلی

آستان مقدس امامزاده‌ها با داشتن حیاطی کوچک اما با صفا، سال‌هاست میزبان زائرانی است که از راه دور و نزدیک برای زیارت به این محل می‌آیند. نسب امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) به امام سجاد(ع) می‌رسد و روایت شهادت آنها به نقل از ساکنان ده‌پونک با هم فرق دارد. بقعه امامزاده در کنار رودخانه فرحزاد به پونک در زمان فتحعلی‌شاه به شکل هشت ضلعی ساخته شد و اکنون با توجه به نوع معماری بنا و محله خوش آب و هوای پونک توجه زائران را به خود جلب کرده است.

ضریح امامزاده‌ها یک بار در سال ۱۳۷۶ توسط مرحوم «فریدون پرهیزگاری» بازسازی شد و در سال ۱۳۸۰ ضریح جدید اثر «ابوالحسنی میبدی» جایگزین حرم چوبی و مشبک چهارضلعی شد. درخت چنار قدیمی از نمادهای امامزاده‌ها به‌شمار می‌آید و فضای سرسبز محوطه موجب شده تا برخی زائران در روزهای آخر هفته برای زیارت و سیاحت به ده‌پونک بیایند. اگر قصد رفتن به امامزاده را دارید می‌توانید مسیر بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی را به سمت شمال بروید و وارد بلوار همیلا به سمت شرق شوید. پس از رسیدن به چهارراه، خیابان چهار باغ به سمت شمال، شما را به آستان این دو امامزاده در ده‌پونک می‌رساند.

کد خبر 441723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار