همشهری‌آنلاین: حسین علیزاده، مجید مجیدی، امین حیایی و رضا میرکریمی جوایز اصلی بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر را به خود اختصاص دادند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر در مراسم پایانی که دوشنبه شب،22بهمن، درتالار بزرگ کشور برگزار شد داوران جشنواره بیست و ششم برگزیدگان بخش های مختلف را به ترتیب زیر معرفی کردند که در بین آنها رضا میر کریمی ( فیلم به همین سادگی) برای بهترین فیلم، مجید مجیدی(فیلم آواز گنجشک‌ها)،امین حیایی( بازی نقش اول در فیلم شب) و حسین علیزاده برای آهنگسازی فیلم آواز گنجشک‌‌ها مهمترین جوایز را به خود اختصاص دادند. [علیزاده تجربه آهنگسازی برای دو فیلم می‌گوید]

* جایزه ویژه سینمای ایران به نگاه ملی: فرزند خاک
سایر نامزدها: آتش سبز / آواز گنجشک‌ها / به همین سادگی / هامون و دریا

* بهترین فیلم: "به همین سادگی" سیدرضا میرکریمی
سایر نامزدها: "آواز گنجشک‌ها" مجیدی مجیدی / "باد در علفزار می‌پیچد" فتح‌الله جعفری جوزانی

* بهترین کارگردانی: مجید مجیدی "آواز گنجشک‌ها"
دیپلم افتخار: خسرو معصومی "باد در علفزار می‌پیچد"
سایر نامزدها: محمدعلی طالبی "دیوار" سیدرضا میرکریمی "به همین سادگی"

* بهترین فیلمنامه: سیدرضا میرکریمی و شادمهر راستین "به همین سادگی"
سایر نامزدها: علیرضا امینی و محسن طنابنده "استشهادی برای خدا" / غلامرضا رمضانی "سبز کوچک" / مجید مجیدی و مهران کاشانی "آواز گنجشک‌ها" / خسرو معصومی "باد در علفزار می‌پیچد"

* بهترین بازیگر نقش اول زن: هنگامه قاضیانی "به همین سادگی"
سایر نامزدها: الناز شاکردوست "باد در علفزار می‌پیچد" / گلشیفته فراهانی "دیوار" و "همیشه پای یک زن در میان است"

* بهترین بازیگر نقش اول مرد: امین حیایی "شب"
دیپلم افتخار: شهاب حسینی "محیا"
سایر نامزدها: حبیب رضایی "همیشه پای یک زن در میان است" / محمدرضا فروتن "کنعان" / رضا ناجی "آوازگنجشک‌ها"

* سیمرع بلورین یک عمر دستاور فنی و هنری: علیرضا زرین‌دست

* بهترین فیلمبرداری: حسین جعفریان "دیوار"
سایر نامزدها: محمد آلادپوش "به همین سادگی" / علیرضا زرین‌دست "فرزند خاک" / محمدرضا سکوت "استشهادی برای خدا" / تورج منصوری "آواز گنجشک‌ها"

* بهترین تدوین: حسن حسندوست "آواز گنجشک‌ها"
سایر نامزدها: حسن حسندوست "باد در علفزار می‌پیچد"و "دیوار" / مهدی حسینی‌وند "فرزند خاک" / بهرام دهقانی و رضا شیروانی "هامون و دریا"

* بهترین موسیقی متن: حسین علیزاده "آواز گنجشک‌ها"
سایر نامزدها: فردین خلعتبری "هامون و دریا" / محمدرضا درویشی "آتش سبز" / محمدرضا علیقلی "به همین سادگی" و "شب"

* بهترین بازیگر زن نقش مکمل: مهتاب نصیرپور "فرزند خاک"
سایر نامزدها: افسانه بایگان "کنعان" / مریم بوبانی "محیا" / نیره فراهانی "به همین سادگی" / نیوشا ضیغمی "حس پنهان"

* بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: محسن طنابنده "استشهادی برای خدا"
سایر نامزدها: سیاوش چراغی‌پور "همیشه پای یک زن در میان است" / محمد کاسبی "دیوار" / مهران مدیری "همیشه پای یک زن در میان است" / حسن نجاریان "فرزند خاک"

* بهترین صدا: ایرج شهزادی "آتش سبز"
سایر نامزدها: بهمن اردلان "کنعان" / محمدرضا دلپاک و یدالله نجفی "آواز گنجشک‌ها" / احمد صالحی "باد در علفزار می‌پیچد" / مهران ملکوتی "به همین سادگی"

* بهترین طراحی صحنه و لباس: ژیلا مهرجویی و شعله نواب تهرانی "آتش سبز"
سایر نامزدها: سعید آهنگرانی "دیوار" / عباس بلوندی "فرزند خاک" / شیوا رشیدیان "به همین سادگی" / اصغر نژادایمانی "آواز گنجشک‌ها"

* بهترین جلوه‌های ویژه: حسین طلابیگی "پرچم‌های قلعه کاوه"
سایر نامزدها: داود رسولیان "فرزند خاک" / محسن روزبهانی "هامون و دریا"

* بهترین چهره‌پردازی: سعید ملکان "آواز گنجشک‌ها"
سایر نامزدها: جلال‌الدین معیریان "پرچم‌های قلعه کاوه" / محسن ملکی "آتش سبز"

* بهترین فیلم مستند کوتاه: "ترانه اندوهگین کوهستان" حامد خسروی
دیپلم افتخار: "روز حادثه" محمدعلی فارسی / "روشنان" محسن رمضانزاده / "سیانوزه" رخساره قائم‌مقامی
سایر نامزدها: "ایران در اعلان" فرحناز شریفی / "من انرژی هسته‌ای نیستم" مهدی قربانپور

* بهترین فیلم مستند بلند و نیمه‌بلند: "تینار" مهدی منیری
دیپلم افتخار: "هفت‌رخ فرخ ایران"‌ فرزین رضائیان
سایر نامزدها: "به کجا تعلق دارم" مهوش شیخ‌الاسلامی / "هراس و پرواز" سحر سلحشور

* بهترین فیلم اول: "در میان ابرها" سیدروح‌الله حجازی
سایر نامزدها: "حس پنهان" مصطفی رزاق کریمی / "تنها دو بار زندگی می‌کنیم" بهنام بهزادی بروجنی

* بهترین فیلم کوتاه: "بومرنگ" داریوش غریب‌زاده
دیپلم افتخار: "چاووش" فرخ حنیفه‌نژاد زیبایی / "در خانه‌ ما" مریم کشکولی‌نیا

* لوح سپاس و پلاک طلایی سیمرغ از نگاه ملی: کارگردان و تهیه‌کننده "آتش سبز"

* پلاک طلایی سیمرغ از نگاه ملی: مستند "هفت‌رخ فرخ ایران" به تهیه‌کنندگی حسین حضرتی و فرزین رضائیان

***

ـ اعضاء هیئت داوران بخش‌های نگاه اول و فیلم‌های کوتاه جشنواره فیلم فجر: یدالله صمدی، مسعود فراستی، محمدرضا مختاری، محمدرضا شرف‌الدین و بیژن میرباقری.

ـ اعضاء هیئت داوران بخش فیلم‌های مستند کوتاه، نیمه‌بلند و بلند جشنواره فیلم فجر: محمد تهامی‌نژاد، محمد شهبا، احمد ضابطی جهرمی، وحید موسائیان و محمدرضا دزفولی.

ـ اعضاء هیئت داوران بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره فیلم فجر: مسعود جعفری جوزانی، کیومرث پوراحمد، منوچهر محمدی، امین تارخ، احمدرضا معتمدی، اکبر نبوی و احمد مرادپور.

کد خبر 44024

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار