همشهری آنلاین: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده از چین خواست تا فورا تمام تعرفه‌ها بر روی محصولات کشاورزی آمریکا را لغو کند.

حمل كالا

به گزارش یورونیزو، وی با انتشار توییتی تاکید کرد که در حال حاضر مذاکرات تجاری میان کشور «پیشرفت خوبی دارد» و به همین دلیل اعمال تعرفه بر روی محصولات چینی را متوقف می‌کند. قرار بود تعرفه‌های جدید از اول ماه مارس سال جاری میلادی اعمال شوند.

بعد از آغاز جنگ تجاری میان چین و آمریکا، دو کشور توافق کردند که به مدت ۹۰ روز اختلاف‌ها را متوقف کنند تا نتیجه مذاکرات تجاری مشخص شود. این مهلت روز اول مارس به پایان رسید.

لری کادلو، یکی از نزدیک‌ترین مشاوران اقتصادی آقای ترامپ روز پنجشنبه گفته بود که توافق اقتصادی میان پکن و واشنگتن تقریبا نهایی شده و قرار است دیداری میان روسای جمهوری دو کشور به منظور امضای توافق جدید برنامه‌ریزی شود.

پس از آخرین دور مذاکرات میان دو کشور که در ماه فوریه انجام شد، وزیر کشاورزی آمریکا گفت که چین متعهد به خرید ۱۰ میلیون تن سویا از ایالات متحده شده است.

چین یکی از مهمترین بازار محصولات کشاورزی آمریکاست. ایالات متحده در سال ۲۰۱۷ میلادی یک سوم محصول سویای خود به ارزش ۱۴ میلیارد دلار را به چین صادر کرد و به همین دلیل توافق کنونی از اهمیت زیادی برای کشاورزان ایالات متحده برخوردار است.

همزمان با آغاز اختلافات تجاری میان دو کشور، چین در تابستان سال ۲۰۱۸ تعرفه‌های جدید بر روی محصول سویا وارداتی از آمریکا وضع کرد.

تعرفه‌های جدید به‌ویژه صادرات محصولات کشاورزی مناطقی را کاهش می‌دهد که ساکنان آن در زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به صورت گسترده‌ای از دونالد ترامپ حمایت کرده بوند.

کد خبر 433362

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha