چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس جمهوری آمریکا به دنبال وضع سومین دور از تعرفه‌های جدید این کشور علیه پکن، چین را به اقدام تلافی‌جویانه بزرگ و سریع نیز تهدید کرد.

ترامپ

به گزارش مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از وضع تعرفه‌های جدید برای سومین بار علیه پکن، امروز (سه‌شنبه 27 شهريور) در پیامی توئیتری چین را به «اقدام تلافی‌جویانه بزرگ و سریع» تهدید کرد.

در پیام ترامپ در این خصوص آمده است: چین سال‌‌هاست که از تجارت با ایالات متحده سود برده است و آنها می‌‌دانند من آن کسی هستم که می‌‌داند چگونه متوقفشان کند.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه نوشت: اگر کشاورزان، دامداران یا صنعت‌‌گران ما هدف قرار گیرند، اقدامات تلافی‌ جویانه بزرگ و سریعی علیه چین اعمال خواهد شد.

این در حالیست که وزارت بازرگانی چین ساعاتی پیش و در واکنش به تعرفه های اعلامی شب گذشته واشنگتن علیه این کشور اعلام کرد: پکن مجبور است به تعرفه‌های جدید آمریکا پاسخ دهد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت بازرگانی چین در این خصوص آمده است: از تعرفه‌های جدید آمریکا علیه واردات کالاهای چینی متأسفیم. با هدف حمایت از حقوق مشروع و قانونی پکن و نیز صیانت از تجارت آزاد جهانی، پکن ملزم به واکنش به این تصمیم است. این اقدام آمریکا مذاکره میان دو طرف را با تردید مواجه کرده است؛ لذا بر آنیم تا به سازمان تجارت جهانی شکایت کنیم.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته با وضع دور جدیدی از تعرفه های گمرکی بر ۲۰۰ میلیارد دلار دیگر از کالاهای وارداتی از چین، به جنگ تجاری واشنگتن- پکن ابعاد تازه‌ای بخشید.

کد خبر 416853

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha