همشهری آنلاین: جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر و از مخالفان دولت بریتانیا در پارلمان خواستار برگزاری جلسۀ رای عدم اعتماد به ترزا می، نخست‌وزیر این کشور شد.

جرمی کوربین

به گزارش یورونیوز، این درخواست پس از آن مطرح شد که ترزا می مقابل نمایندگان پارلمان اعلام کرد که هرگونه رای گیری دربارۀ توافق برگزیت باید تا سومین هفتۀ ماه ژانویه به تعویق بیفتد؛ قرار بود این جلسۀ رای گیری هفتۀ گذشته برگزار شود.

خانم می خطاب به نمایندگان مجلس عوام گفت: «بسیاری از نمایندگان معتقدند که ما باید هرچه سریعتر تصمیم گیری کنیم. اما ما قصد داریم از هفتم ژانویه بحث و گفتگوی معنی‌داری را دربارۀ توافق برگزیت آغاز کنیم بنابراین هرگونه رای گیری به هفتۀ پس از آن موکول خواهد شد.»

اما کوربین در واکنش گفت: «این بد و غیرقابل قبول است که ما باید یک ماه دیگر نیز در انتظار باشیم تا بتوانیم دربارۀ موضوعی حساس که آینده کشور را رقم خواهد زد، رای گیری کنیم.»

او تاکید کرد که مهم است پارلمان در همین هفته دربارۀ توافق حاصل شده میان ترزا می و اتحادیه اروپا بر سر برکسیت رای گیری کند.

کوربین گفت: «از نظر من تنها راه برای عملی شدن رای گیری در این هفته، آن است که اعلام شود که پارلمان دیگر به نخست‌وزیر اعتماد ندارد.» او افزود که پارلمان اعتماد خود را به نخست‌وزیر از دست داده زیرا خانم می اجازه نداده است تا نمایندگان با انجام یک رای گیریِ معنادار و مستقیم برای کنار گذاشتن این توافق و ایجاد چهارچوب جدیدی برای آیندۀ روابط بریتانیا و اتحادیه اروپا وارد عمل شوند.

نخست‌وزیر بریتانیا همچنین در این روز به نمایندگان پارلمان هشدار داد که قبل از رای دادن به توافق حاصل شده میان او و اتحادیه اروپا، با دقت به منافع کشور بیندیشند. او افزود: «می‌دانم که این توافق کامل و بی‌نقص نیست اما اگر بخواهیم به جای رسیدن به یک توافق خوب به دنبال یک توافق عالی باشیم، ممکن است درنهایت در حالی اتحادیه اروپا را ترک کنیم که به هیچ توافقی دست نیافته‌ایم.»

کد خبر 425809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار