همشهری آنلاین: نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد در نظر دارد رأی‌گیری به تعویق افتاده در پارلمان بر سر لایحه برگزیت خود را در هفته‌ای که از چهاردهم ژانویه آغاز می‌شود،‌ برگزار کند.

ترزا می: رأی‌گیری بر سر بریگزیت تا ۲۱ ژانویه برگزار می‌شود

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس در مجلس عوام این کشور اظهار کرد: بسیاری از اعضای این مجلس این نگرانی را دارند که ما باید هر چه سریع‌تر تصمیم لازم را اتخاذ کنیم.

نخست‌وزیر انگلیس ادامه داد: در نظر داریم به روند مناظره‌ها درباره برگزیت در هفته‌ای که از هفتم ژانویه آغاز می‌شود، بازگردیم و رأی‌گیری را در هفته پس از آن برگزار کنیم.

بر اساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، به گفته نخست‌وزیر انگلیس، رأی‌گیری بر سر لایحه بریگزیت قبل از ۲۱ ژانویه برگزار خواهد شد.

اظهارات ترزا می در حالی مطرح شد که جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر این کشور او را مورد انتقاد قرار داد و گفت، اگر نخست‌وزیر انگلیس مسئولیت‌پذیر می‌بود، باید لایحه خود را این هفته در پارلمان به رأی می‌گذاشت.

او خاطرنشان کرد، به تعویق انداختن رأی‌گیری بر سر لایحه بریگزیت در مجلس عوام هیچ دلیل منطقی نداشته است.

رهبر حزب کارگر انگلیس گفت، ترزا می موفقیت خاصی نداشته و صرفاً انگلیس را دچار یک بحران ملی کرده است و این در حالی است که ادعا می‌کند پیشرفت داشته است.

از سوی دیگر، نخست‌وزیر انگلیس گفت که دولت باید آمادگی شرایط مربوط به عدم توافق بر سر بریگزیت را داشته باشد و در این راستا مجلس عوام فردا (سه‌شنبه) این موضوع را مورد بررسی قرار خواهد داد.

کد خبر 425710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار