همشهری‌آنلاین: شهردار تهران پس از ادا سوگند برای تجدید میثاق با آرمان‌ای امام خمینی (ره) در مرقد ایشان حاضر شد.

حضور حناچي در مرقد مطهر امام

 به گزارش شهرنوشت، پیروزحناچی، شهردار تهران به همراه تعدادی از مدیران و معاونان شهرداری و اعضا شورای شهر با حضور در حرم امام خمینی (ره) با نثار گل به مرقد آن امام راحل با آرمان‌های ایشان تجدید میثاق کرد. 

از طرف تولیت حرم مطهر امام خمینی (ره) شهردار تهران را محمدعلی انصاری همراهی می‌کرد.

حناچی در این مراسم گفت: آن چیزی که امام (ره) همواره به آن اشاره می‌کردند خدمت به محرومان و مستضعفان بود، طبقاتی که دسترسی کمتری به سطوح بالای حاکمیت دارند و ایشان آن‌ها را ولی‌نعمت انقلاب می‌دانستند. ما نیز تلاش خود را خواهیم کرد تا همین کار را انجام دهیم. 

او ادامه داد: در طول تاریخ کسانی ماندگار می‌شوند که وقتی همه به نوع دیگری می‌اندیشند، با شجاعت در مقابل چیزی که غلط بوده قد علم می‌کنند. فکر می‌کنم اصلی‌ترین خصیصه حضرت امام (ره) شجاعت ایشان بوده است.

شهردار تهران سپس بر مزار برخی شهدای گرانقدر انقلاب از جمله شهید بهشتی، شهید رجایی، شهید باهنر، مرحوم آیت‌الله طالقانی و سرداران شهید چمران، همت، باکری و تعدادی دیگر از شهدای دفاع مقدس حاضر شد و با نثار گل نسبت به آن ها ادای احترام کرد.

دیدار از یادمان جاویدالاثر «ابراهیم هادی» که از هم‌رزمان حناچی بوده است از سایر برنامه‌های شهردار تهران بود. حناچی با ذکر خاطراتی از شجاعت ابراهیم هادی یاد و نام او را گرامی داشت.

او بر معرفت و شیردلی این شهید تأکید کرد و گفت: همه او را به شجاعت می‌شناختند. به خاطر دارم ابراهیم در یک عملیات‌ پایش مصدوم شده و گردنش نیز ترکش خورده بود، اما با این حال حاضر نشد در آن عملیات حضور نداشته باشد.

شهردار تهران سپس بر مزار مادرانی حاضر شد که بیش از دو شهید تقدیم انقلاب و کشور کرده‌اند و نسبت به آنها ادا احترام کرد.

پیروز حناچی در بخش دیگری از مراسم تجدید میثاق با شهدا از همراهانش خواست تا با او به مزار شهید سعید نوری تاج بروند و به او ادا احترام کنند. شهردار تهران از رشادت‌های این شهید تعریف کرد که همکلاسی او در مدرسه مفید نیز بود، و افزود: سعید را در نهایت منافقین کوردل به شهادت رساندند.

کد خبر 424359

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =