سه‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶

همشهری آنلاین: اعضای شورای اسلامی شهر تهران صبح سه‌شنبه ۲۲ آبان در جلسه شورای اسلامی شهر تهران شهردار جدید پایتخت را انتخاب کردند.

حناچی

به گزارش ‌ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه یکصدم شورای اسلامی شهر تهران پنجم از میان دو گزینه عباس آخوندی و پیروز حناچی، شهردار جدید را انتخاب  کردند.

در رأی گیری که توسط هیات رییسه انجام شد، عباس آخوندی با ۱۰ رای و پیروز حناچی با ۱۱ رای را کسب کند.

پیروز حناچی ۵۵ سال سن داشته و دارای تحصیلات دکتری معماری است.

پیروز حناچی هم از رقبای محمدعلی نجفی و هم از رقبای محمدعلی افشانی در زمان بررسی گزینه‌های بررسی شهرداری تهران بود، اما محمد علی نجفی شهردار سابق تهران او را از وزارت راه و شهرسازی به شهرداری تهران آورد تا به عنوان معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران فعالیتش را آغاز کند. افشانی نیز حناچی را به عنوان معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران منصوب کرد که فعالیتش تا قبل از انتخابش به عنوان شهردار جدید تهران ادامه داشت. 

حناچی که فارغ التحصیل اولین دوره دبیرستان مفید است. در دولت سیدمحمد خاتمی، در وزارت راه و شهرسازی دارای مسئولیت و در دولت محمود احمدی نژاد نیز مشاور وزیر راه، مسکن و شهرسازی بود. او در دولت حسن روحانی نیز معاون معماری و شهرسازی عباس آخوندی وزیر راه بود.

کد خبر 422486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • جبارزاده قادر IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
    0 0
    باسلام ضمن تبریک به اقای دکترحناچی انتخاب بجا وشایسته ایشان وتبریک به شورای شهر که شهردار تهران را ازداخل وخانواده شهرداری انتخاب کردند که این انتخاب موجب انگیزه برای پرسنل شهرداری وکاهش هزینه های شهرداری میشوددرضمن نکاتی است می خواستم خدمت اقای دکتر حناچی بفرستم

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار