همشهری آنلاین: رئیس پژوهشکده زیست فناوری پژوهشگاه رویان با بیان این که در حال حاضر جنین یوزپلنگ ایرانی را در این پژوهشکده داریم، گفت: برای شبیه‌سازی این یوزپلنگ ایرانی نیاز به بودجه و زیرساخت داریم.

 رئیس پژوهشکده زیست فناوری رویان: جنین شبیه سازی شده یوزپلنگ و ببر را تولید کردیم جنین شبیه سازی شده

به گزارش مهر، دکتر محمدحسین نصر اصفهانی درخصوص شبیه‌سازی گونه‌های نادر و در معرض خطر انقراض گفت: در حال حاضر موفق شدیم بزهای شبیه‌سازی را تولید کنیم و در اختیار دامداران قرار دهیم.

وی با بیان این که هر یک از بزهای شبیه‌سازی شده ویژگی‌های خاص خود را دارند؛ دو بز شبیه‌سازی شده میزان شیر بالایی تولید می‌کنند، افزود: آنها حدودا ۳ تا ۴ کیلو تولید شیر دارند ولی بز سوم شبیه‌سازی شده دو تا سه کیلو شیر تولید می‌کند ولی در مقابل تولید شیر کمتر، مقاوم به گرما است.

عضو هیات علمی پژوهشگاه رویان با بیان این که قوچ قمیشلو از حیوانات نادر است، گفت: این قوچ قمیشلو از دیگر حیواناتی است که در این پژوهشکده شبیه‌سازی شده است.

وی در خصوص یوزپلنگ ایرانی که در حال انقراض است، عنوان کرد: برنامه‌هایی برای این یوزپلنگ داریم ولی در حال حاضر از نظر بودجه‌ای مشکلاتی وجود دارد تا بتوانیم آن را شبیه‌سازی کنیم.

نصر اصفهانی تاکید کرد: اکنون جنین شبیه‌سازی یوز و ببر را از پوستشان تولید کرده‌ایم اما برای انتقال آن به گربه و یا شیر نیاز به بستر و زیرساخت‌هایی است که نداریم.

کد خبر 415969

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار