مجموع نظرات: ۰
شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۹
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: معاون نظارت شورای شهر تهران از اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی پایتخت خبر داد.

افشین حبیب‌زاده، معاون نظارت شورای شهر تهران در گفت وگو با ایسنا، در مورد اجرای پروژه‌های نیمه تمام عمرانی شهر تهران گفت:‌ شورای شهرتهران از معاونت فنی و عمرانی در خواست کرد تا پروژه های عمرانی شهر را اولویت‌بندی کند و آنها نیز براساس پیشرفت فیزیکی پروژه، ضرورت انجام و... امتیازهايی به پروژه‌ها دادند و برهمین اساس پروژه های عمرانی شهر، اولویت‌بندی شدند.

افشين حبيب‌زاده افزود: طبیعی است که نمی‌توان در یک‌سال تمامی پروژه های کلنگ خورده شهر را به اتمام برسانیم. این در حالی است که در نظام اولویت‌بندی، مشخص شد که اساسا ضرورتی برای انجام برخی از پروژه ها وجود ندارد و لزومی ندارد اگر پروژه‌ای کلنگ خورده حتما به پایان برسد و قطعا اولویت‌های دیگری وجود دارد.

حبیب‌زاده افزود: بخشی دیگر از پروژه‌ها که در صدر اولویت بندی هستند در لیست پروژه‌های عمرانی سال 97 قرار گرفته و تکمیل خواهند شد و شهرداری نیز تعدادی پروژه همچون محور نیلوفری، بافت‌های فرسوده و .... را مد نظر دارد تا در این دوره شروع کند و در اولویت قرار دارند؛ اما پروژه‌های عمرانی که در شاخص بندی ها در رتبه های پایین تر قرار گرفتند در سال 97 در اولویت نیستند و تکمیل آنها به سالهای آینده می رسد.

اودر مورد تکلیف پروژه‌هایی که اولویت آنها احصا نشده است، افزود: اگر این پروژها برای شهر اولویت نداشته باشد باید برای آنها تصمیم گیری شود اما قطعا ادامه پیدا نخواهند کرد ولی با پروژه هایی روبه‌رو هستیم که تا حدی جلو رفته اما اگر مدیریت فعلی شهر به این نتیجه برسند که تکمیل پروژه می‌تواند مشکل آفرین باشد، امکان دارد که پروژه متوقف و با پیمانکار تسویه حساب شود؛ اما هنوز در این مورد تعیین تکلیف نشده است.

حبیب‌زاده در مورد تأمین و نگهداشت پروژه های شهر تهران ادامه داد: تاکنون کار جدی در مورد تأمین و نگهداشت نشده است اما از معاونت فنی و عمرانی در خواست کردیم لایحه‌ای در مورد نگهداشت پروژه‌ها تنظیم و ارائه کند که اساسا تکلیف تعمیر و نگهداری را مشخص کند و حالا منتظر هستیم این مهم به شورای شهر برسد.

کد خبر 412610

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha