همشهری آنلاین: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در دیدار با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در سوچی گفت که "با موفقیت‌های ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم و آغاز فرایند سیاسی"، نیروهای مسلح خارجی باید سوریه را ترک کنند.

پوتین در دیدار با اسد: نیروهای خارجی باید از سوریه خارج شوند

به گزارش دويچه وله، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه (۱۸ مه/ ۲۸ اردیبهشت) با بشار اسد همتای سوری خود در شهر سوچی روسیه ملاقات کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، پوتین در این دیدار خطاب به بشار اسد گفت که با توجه به "موفقیت‌های چشمگیر ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم" و "با آغاز فرایند سیاسی"، نیروهای مسلح خارجی باید از کشور سوریه خارج شوند.

پوتین در ادامه افزد که "تروریست‌ها" در نقاط مهم و کلیدی سوریه سلاح را به زمین گذاشته‌اند و این مسئله باعث قطع عملیات نظامی در اطراف دمشق شده است.

رئیس جمهور روسیه همچنین اضافه کرد که "پس از این موفقیت‌های جنگی" اکنون شرایط برای یک فرایند سیاسی کامل فراهم شده است.

خروج این نیروها اکنون سبب شده است که بشار اسد در مذاکرات مربوط به صلح سوریه در آستانه هم دست بالا را بگیرد، طوری که اسد آشکارا در دیدارش با پوتین به آن اشاره کرده است.

بشار اسد در این دیدار به پوتین گفت: «امکان خوبی برای طرح موضع مشترک در خصوص روند مذاکرات در آستانه و سوچی فراهم آمده است.»

اسد همچنین تاکید کرد: «ثبات در سوریه به تدریج بهتر می‌شود و شرایط برای فرایند سیاسی فراهم می‌آید و نمایندگانی برای کمیته قانون اساسی انتخاب شده‌اند که با سازمان ملل متحد نیز همکاری خواهند کرد.»

بشار اسد همچنین تاکید کرد که او به خوبی می‌داند که برخی از کشورها با این روند مخالفت خواهند کرد، زیرا با بازگشت ثبات به سوریه موافق نیستند.

کد خبر 405735

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار روسیه‌ و قفقاز

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha