همشهری‌آنلاین: رئیس‌ جمهور روسیه در سخنانی به این نکته اشاره کرد که شاید پس از پایان ریاست جمهوری‌اش در سال ۲۰۲۴ ،همانند سال ۲۰۰۸ به عنوان نخست‌ وزیر به عرصه قدرت بازگردد.

 ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در پاسخ به سوالی در مجمع سن پترزبورگ درباره احتمال ترک قدرت در سال ۲۰۲۴، گفت: من همواره به صورت جدی مطیع قانون اساسی روسیه بوده و خواهم بود. قانون اساسی به صراحت تاکید دارد بیش از دو دوره متوالی مجاز نیست. این الان دومین دوره ریاست‌جمهوری من است.

پوتین سال ۲۰۰۸ پس از آن‌که دو دوره متوالی رئیس‌جمهور روسیه ماند، دمیتری مدودف را که از متحدان خود است به عنوان رئیس‌جمهور کشور انتخاب کرد و خودش به پست نخست‌وزیری منتقل شد و چهار سال بعد از آن دوباره به پست ریاست‌جمهوری بازگشت. اما ناظران می‌گونید پوتین به عنوان قدرتمندترین فرد این کشور باقی ماند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه،او در سخنانی که احتمالا اشاره‌ای به تکرار اقدام پیشینش برای انتقال به پست نخست‌وزیری در سال ۲۰۲۴ بود، گفت: دفعه پیشین که پست ریاست‌جمهوری را ترک کردم، این بار هم قصد دارم به همان شيوه پایبند باشم.

پوتین در آستانه انتخابات مارس ۲۰۱۸ درباره این‌که آیا قصد دارد در ۲۰۳۰ به ریاست جمهوری بازگردد، گفته بود: آیا قرار است تا ۱۰۰ سالگی در این پست باشم؟ خیر!

ولادیمیر پوتین که از ۱۹۹۹ رهبری کشور را در دست دارد، در سال ۲۰۲۴ که دوران خدمتش به پایان می‌رسد، ۷۱ ساله خواهد شد.

کد خبر 406423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار