همشهری‌آنلاین: فارس محمد، مسئول دفتر اربیل کمیسیون عالی انتخابات و همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق در آستانه انتخابات پارلمانی این کشور، در مرکز شهر اربیل و در مقابل یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های تجاری این شهر ترور شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا از اربیل، فارس محمد یکی از اعضای اصلی کادر حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق بود.

رئیس پلیس اربیل در اولین واکنش به این ترور اعلام کرد این ترور ارتباطی به موضوع انتخابات ندارد و ماحصل اختلافات اجتماعی بوده‌است.

سعدی احمد پیره، سخنگوی حزب اتحادیه میهنی کردستان در واکنش به این ترور با زیرسوال بردن امنیت در شهر اربیل به رسانه‌ها گفت: جای تعجب دارد در مرکز شهر اربیل و پایتخت اقلیم کردستان یکی از قدیمی‌ترین اعضای اتحادیه میهنی کردستان به قتل می‌رسد.

در فضای اجتماعی نیز اعضا و هواداران این حزب با انتشار تصاویر فارس محمد ضمن ابراز انزجار از این ترور خواهان محاکمه عاملان قتل او شدند. شماری از روزنامه نگاران نیز این اقدام را نشانه ضعف نیروهای امنیتی در محافظت از جان مردم شهر اربیل دانستند.

عدالت عبدالله، روزنامه نگار نامدار کرد عراقی نیز در همین خصوص اظهار امیدواری کرد ترور فارس محمد اسیر بازی سیاسی نشود چرا که قطعا با واکنش متقابل روبه‌رو شده و می‌تواند امنیت را در این شهر برهم بزند.

کد خبر 403698

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار