همشهری‌آنلاین: به نظر می‌رسد رهبر کره شمالی در تلاش است تا تاکتیک جدیدی را برای بهبود تصویر دولت خودکامه خود اتخاذ کند و این تاکتیک، معطوف کردن توجهه‌ها به زنان اطرافش و حضور آنان در مراسم مختلف است.

طی چند ماه گذشته کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در بسیاری از رویدادها همراه خواهر کوچکتر و همسر خود حضور یافته‌است.

اما مطمئنا تنها یک ستاره در این نمایش وجود دارد و آن شخص کیم جونگ اون استبا اين‌حال نقش پر رنگ‌تر علنی کیم یو جونگ، خواهر کیم جونگ اون و ری سول جو، همسر رهبر کره شمالی هم‌زمان با آن مشخص شده که کیم جونگ اون کمپین دوستی را متشکل از یکسری نشست و اقدام‌هاي دیپلماتیک آغاز کرده است؛ کمپینی که به طور چشمگیری وجهه بین‌المللی او را ارتقا داده است.

زمان‌بندی این اقدامات نیز حاکی از آن است که کیم جونگ اون امیدوار است وجهه دولتش حتی شاید سیاست‌های داخلی سرکوب‌گرایانه‌اش را با ارائه تصویر نرم‌تری به جهان خارج تغییر دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس،این وجهه جدید احتمالا بار دیگر در ماه جاری میلادی به نمایش درخواهد آمد هنگامی که کیم جونگ اون قرار است برای نخستین بار با مون جائه این، رئیس‌جمهور کره‌ جنوبی دیدار کند.

رسانه‌های کره‌ جنوبی اعلام کردند که کیم جونگ اون قصد دارد در نشست 27 آوریل (7 اردیبهشت) در بخش جنوبی منطقه غیرنظامی که دو کره را از یکدیگر جدا می‌کند همسرش را نیز همراه خود بیاورد.

اگر کیم جونگ اون چنین کاری انجام دهد قطعا همسو با رویکرد جدید کره شمالی گام برداشته‌است.

ری سول جو در سفر ناگهانی کیم جونگ اون به پکن برای شرکت در نشستی با شی جینپینگ، رئیس‌جمهور چین که ماه گذشته برگزار شد همسرش را همراهی کرد و بسیار شیک در کنار همسرش ظاهر شده بود.

کیم جونگ اون پس از دیدار با رئیس‌جمهور کره‌ جنوبی قرار است در ماه مه یا ژوئن با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کند که در جریان آن بانوی اول کره شمالی نیز با ملانیا ترامپ، همتای آمریکایی خود دیدار خواهند کرد.

شایان ذکر است که کره شمالی به طور کلی روابط پیچیده‌ای با مفهوم بانوی اول دارد. پدر و پدربزرگ کیم جونگ اون نیز هر دو مسائل شخصی داشتند که شامل اعضای خانواده کیم می‌شد و ماشین تبلیغاتی کره شمالی در رابطه با آنها با نهایت احتیاط برخورد می‌کرد. ری سول جو نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

در همین حال خواهر کیم جونگ اون نیز پس از شرکت در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی پیونگ چانگ در کره‌ جنوبی و دیدار با مون جائه این، رئیس‌جمهور این کشور فورا به یک فرد مشهور تبدیل شد در حالی که تا قبل از آن اکثر مردم کره شمالی هیچ نظری در رابطه با این‌که کیم یو جونگ چه کسی است،‌ نداشتند.

کیم یو جونگ تا قبل از المپیک زمستانی پیونگ چانگ تنها در برخی رویدادهای تشریفاتی آن هم در کنار برادرش حضور می‌یافت و نامش عمدتا در رسانه‌های دولتی مطرح نشده بود.

کد خبر 403057

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیا و اقیانوسیه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha