همشهری آنلاین: بیشتر از یک قرن است که قانون تغییر ساعت فصلی در اروپا به اجرا در می‌آید. پارلمان اروپا می‌خواهد این تغییر ساعت را برای همیشه به تاریخ بسپارد.

time

پارلمان اروپا پیشنهاد لایحه عدم تغییر ساعت با توجه به فصل ها را تصویب کرد. طراحان این لایحه می‌گویند این بار به کمیسیون این اتحادیه فشار می‌آورند تا این لایحه این بار اجرایی شود. یعنی تغییر یکساعتی زمان در آغاز دو فصل سال دیگر به تاریخ می‌پیوندند.

به گزارش یورونیوز شان کلی، یکی از طراحان اصلی این لایحه می‌گوید: «بسیار خوشحالم بخاطر این که پس از سالها موفق شدیم نظر نمایندگان را تامین کنیم تا برای همیشه از دوگانگی ساعت دربیاییم و ساعتی ثابت در تمام سال داشته باشیم.»

نمایندگان موافق این لایحه معتقد هستند تغییر ساعت می‌تواند بر روی جوامع اروپایی و شهروندان از منظر روانی و فیزیکی تاثیر منفی بگذارد.

اولین بار تغییر ساعت در اروپا در دوران جنگ جهانی اول آغاز شد. دلیل اصلی آن صرفه جویی انرژی بود. اما امروز نمایندگان اروپایی می‌گویند میزان صرفه جویی انرژی با تغییرساعت آن قدر ناچیز است که به تاثیر مخربی که روی زندگی روزمره شهروندان می‌گذارد، نمی‌ارزد.

پارلمان اروپا روی تغییر ساعت در تابستان و در زمستان در سال گذشته مطالعات فراوانی کرد و نهایتا محققان اعلام کردند که تغییرات ساعت بیشتر برای جامعه ضرر دارد تا منفعت. البته اتحادیه اروپا در صورتی که تصمیم به پایان تغییرات ساعت بگیرد امکان دارد با جهانی که این تغییرات را اجرا می‌کند به مشکل برخورد کند، خصوصا تالارهای بورسی که همواره ثانیه به ثانیه در سراسر جهان به هم مرتبط هستند.

همچنین این تغییرات اگر تنها در اروپا اجرا شود می‌تواند روی تجارت جهانی اینترنتی هم تاثیربگذارد.

کد خبر 397812

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha