چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۶
۰ نفر

همشهری‌انلاین: رسانه دولتی کره شمالی چهارشنبه یازدهم بهمن دولت دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور آمریکا را ناقض بزرگ حقوق بشر خواند.

 خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) ، گزارش سالانه پیونگ یانگ درباره نقض حقوق بشر از سوی آمریکا به زبان انگلیسی را منتشر كرد.

این در حالی است که هم سازمان ملل و هم آمریکا شدیدا منتقد نقض حقوق بشر از سوی کره شمالی هستند و برآورد شده که در این کشور بالغ بر ۱۲۰ هزار زندانی سیاسی وجود دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، واشنگتن معمولا در گزارش سالانه حقوق بشر در جهان، کره شمالی را در رده بدترین ناقضان حقوق بشر جهان قرار می‌دهد اما سند کره شمالی منحصرا بر آمریکا متمرکز است.

در این گزارش کره شمالی آمده است: آمریکایی که مدعی است "نگهبان دموکراسی" و "قهرمان حقوق بشر" است در حالی جنجال حقوق بشر را به راه می‌اندازد که هرگز نمی‌تواند هویت واقعی خود به عنوان ناقض بزرگ حقوق بشر را پنهان سازد.

این گزارش تصریح کرد: "تبعیض نژادی" و "مردم‌گریزی" بیماری‌های جدی موروثی در نظام اجتماعی آمریکا هستند و از زمانی که ترامپ به ریاست‌جمهوری رسید، بدتر شده‌اند.

كره شمالي با اشاره به تظاهرات خشونت‌آمیز سال گذشته میلادی در شارلوتزویل آمریکا نوشت: آمریکایی‌های طبقه کارگر در "ورطه کابوس غوطه‌ور هستند" و از مسکن و شغل محروم شده و با هزینه‌های پزشکی سرسام‌آور روبه‌رو شدند اما در مقابل برخی مقام‌های ارشد ترامپ میلیاردرهای شرکت‌های خوشه‌ای هستند و ارزش دارایی‌های کارمندان ارشد دولت او به ۱۴ میلیارد دلار می‌رسد.

در ادامه این گزارش حکومت کره شمالی آمده است: سیاست‌های ضد مردمی که دولت ترامپ در عرض یکسال علنا در پیش گرفت بدون استثناء تنها به نفع حلقه‌های ثروتمند بوده‌اند.

این گزارش در حالی منتشر شد که در سال ۲۰۱۴ یک کمیسیون سازمان ملل در  گزارشي حقوق بشری نتیجه گرفت که کره شمالی به‌شكلي حقوق بشر را نقض می‌کند که "در جهان معاصر هیچ مشابهی ندارد".

کره شمالی این گزارش را توهم‌های نوشته شده از سوی آمریکا و هم‌پیمانانش خواند.

کد خبر 397037

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha