همشهری آنلاین: روزنامه الجزایری الشروق نوشت: آمریکا در اقدامی جهت در هم شکستن انحصار بازار گاز اروپا از دست روسیه، ابراز تمایل کرد توافقنامه ای با الجزایر برای صادرات گاز به برخی کشورهای اروپایی امضا کند.

پیشنهاد گازی آمریکا به الجزایر برای حذف روسیه

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا،«ساندرا اودکرک» یکی از مقام های آمریکایی در دومین مجمع انرژی با مشارکت الجزایر و آمریکا در هیوستون گفت، تقویت امنیت انرژی از طریق متنوع کردن منابع آن بهترین اقدام مشترک میان آمریکا و الجزایر محسوب می شود.

وی افزود: بسیاری از کشورها در بخش انرژی همچنان وابسته به یک کشور یا یک نوع انرژی هستند و این باعث می شود امنیت اقتصادی و ملی آن ها دچار مشکل شود.

اودکرک در ادامه گفت: 'برخی کشورهای اروپایی وابستگی زیادی به گاز روسیه دارند .از سوی دیگر الجزایر نیز بخشی قابل توجهی از انرژی اروپا را تامین می کند و ما آن را شریکی قابل اعتماد می دانیم که به اروپا برای متنوع کردن منابع انرژی کمک می کند و از سوی دیگر آمریکا ، الجزایر را به افزایش صادراتش به اروپا و دیگر کشورهای جهان تشویق می کند .'

این مقام آمریکایی تصریح کرد که کشورهای اروپایی در پی راهی برای تضمین امنیت انرژی خود هستند و در این راستا شرط های زیادی برای صادرکنندگان انرژی تعیین می کنند.

الشروق در ادامه نوشت: آمریکا در پی صادرات گاز مایع به اروپای شرقی و مرکزی است که البته این مناطق بیشتر به گاز روسیه وابستگی دارند.

در حال حاضر حدود 50 شرکت نفتی آمریکایی در الجزایر فعال است و این شرکت ها بیشتر در زمینه اکتشاف نفت و تولید آن فعالیت دارند.

کد خبر 397075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار