همشهری‌آنلاین: اتحادیه عرب امروز شنبه هجدهم آذرماه نشست اضطراری را درباره فلسطین با هدف بررسی پیامدهای اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی برگزار می‌کند.

 نشست امروز اتحادیه عرب به درخواست فلسطین و اردن و در سطح وزرای خارجه کشورهای عضو این اتحادیه برگزار می‌شود.

قرار است در این نشست تبعات اقدام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل بررسی شود.

نماینده فلسطین در اتحادیه عرب در یادداشتی اعلام کرد که این نشست تحرکات ضروری کشورهای عربی در قبال موضع آمریکا که توهین به جایگاه قدس و وضعیت قانونی تاریخی آن است بررسی خواهد کرد.

در این یادداشت آمده که اقدام ترامپ نقض آشکار قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت در این‌باره و کنوانسیون چهارم ژنو است.

به گزارش ایسنا به نقل از اسکای نیوز عربی، درخواست نشست فوق‌العاده وزرای خارجه اتحادیه عرب با استناد به قطعنامه‌های صادره از سوی شورای این اتحادیه در سطح سران و وزرا در دوره‌های قبل ارائه شده است.

یک منبع دیپلمات عرب در قاهره پیشتر گفته بود که این نشست براساس ماده یازدهم منشور داخلی اتحادیه عرب برگزار می‌شود که طبق آن با درخواست دو کشور عضو امکان برگزاری نشست فوق‌العاده وجود دارد.

به دنبال اقدام دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل اعتراض‌هايی در شماری از کشورهای جهان انجام شد و به دنبال این اعتراض‌ها و درگیری‌ها روز جمعه در اراضی فلسطینی شماری کشته و زخمی شدند.

کشورهای جهان از جمله فرانسه، انگلیس، آلمان، روسیه، اتحادیه اروپا و سازمان ملل تصمیم آمریکا را محکوم کرده و آن را یک جانبه و غیرقابل قبول توصیف کردند.

کد خبر 391857

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مجامع‌ جهانی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha