همشهری آنلاین: وزیر خارجه عراق که در کنفرانس گفت‌وگوهای منامه سخن می‌گفت تصمیم ترامپ درباره قدس را اقدامی جنگی خواند.

وزیر خارجه عراق تصمیم ترامپ درباره قدس را اقدام جنگی خواند

به گزارش ایسنا، به نقل از الغد پرس، ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق در کنفرانس "گفت‌وگوی منامه" گفت، تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درباره قدس ناپسند است و عواقب منفی به دنبال دارد.

وی گفت: من این تصمیم رئیس جمهوری آمریکا را "اقدامی جنگی" می‌نامم.

جعفری افزود، این اقدام جنگی اگر با بینش و بصیرت لغو نشود، پیامدهایی را در پی خواهد داشت که سطح آن نامعلوم است.

وزارت خارجه عراق در واکنش به تصمیم ترامپ درباره قدس، داگلاس سیلیمان، سفیر آمریکا در عراق را فراخواند و یادداشت اعتراض‌آمیز رسمی در این خصوص را به وی ارائه کرد.

ترامپ روز چهارشنبه قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل اعلام کرد و دستور داد سفارت واشنگتن در تل‌آویو به قدس منتقل شود.

ابراهیم جعفری تاکید کرد: ما هیچ شهروند ایرانی را که سلاح به دست داشته باشد در عراق ندیدیم. من ایرانی و نماینده این کشور هم نیستم. من عرب بوده و به عرب بودنم هم افتخار می‌کنم.

وزیر خارجه عراق در این کنفرانس که تحت عنوان "بعد از رقه و موصل ... تثبیت خاورمیانه و مبارزه با تروریسم" برگزار شد، گفت: من هیچ ایرانی ندیده‌ام که تروریست‌ها را به عراق بفرستد تروریست‌ها با تابعیت‌های مختلف به عراق آمده‌اند اما هیچ ایرانی را ندیده‌ام که به عنوان تروریست به عراق آمده باشد.

وی گفت: گروهک‌های داعش تروریسم وارد عراق شدند ایران به ما آماده بودنش برای کمک را اطلاع داد و ما تنها درخواست مستشار نظامی کردیم و آنها آمدند مثل مستشاران کشورهای دیگر. کجا مداخله ایران و تروریسم در واقعیت عراق وجود دارد؟

کد خبر 391904

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha