همشهری‌آنلاین: بنا به اعلام سازمان ملل متحد، یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در کشور جنگ‌زده سودان جنوبی با گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کنند.

 گزارش مشترک سازمان ملل و دولت سودان جنوبی نشان می‌دهد شمار افرادی که از گرسنگی رنج می‌کشند طی یک سال گذشته دو برابر شده است.

این در حالی است که بنا به هشدار کمک‌رسانان و دولت سودان جنوبی، این کشور ممکن است در سال ۲۰۱۸ میلادی بار دیگر با قحطی روبه‌رو شود.

گروه های فعال در عرصه ارائه کمک‌های بشردوستانه دلیل رو به وخامت نهادن شرایط سودان جنوبی را ادامه درگیری در این کشور می‌دانند.

نزدیک به پنج سال از آغاز جنگ در سودان جنوبی می‌گذرد. درگیری ها در این کشور تاکنون بیش از ۵۰ هزار کشته بر جا گذاشته است.

در دو بخش از ایالت الوحده (یونیتی) سودان جنوبی که تازه استقلال یافته‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود در ماه فوریه سال جاری وضعیت قحطی‌زدگی اعلام شده بود.

به گزارش ایسنا،بنا به اعلام سازمان ملل متحد و مرکز آمار ملی سودان جنوبی در ماه سپتامبر (شهریور) سال جاری شش میلیون نفر در این کشور با گرسنگی شدید روبه‌رو بودند. رقمی که معادل ۵۶ درصد کل جمعیت سودان جنوبی است. شرایط ۲۵ هزار نفر از ساکنان ایالت الوحده (یونیتی) در همین ماه از نظر نهادهای بشردوستانه «فاجعه بار» ارزیابی شده است.

جنگ طولانی مدت در سودان جنوبی زراعت را غیرممکن کرده است. این در حالی است که امدادرسانی به ساکنان این کشور نیز «خطرناک» و «دشوار» توصیف می‌شود.

به گزارش یورونیوز، گروه های مدافع حقوق بشر از تمامی طرف‌های درگیر در جنگ سودان جنوبی خواسته‌اند امکان دسترسی «فوری» و «بی قید و شرط» امدادرسانان به قحطی زدگان این کشور را فراهم کنند.

کد خبر 387671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار