نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان گفت، ائتلاف با حزب‌الله در انتخابات آتی پارلمان این کشور امری عادی است.

 نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان در پاسخ به پرسشی درخصوص ائتلافش با حزب‌الله گفت: این که انسان با خودش ائتلاف کند، امری عادی است. ما در همه حوزه‌ها با هم متحد هستیم.

او افزود: من و سیدحسن نصرالله اعتقادها و اندیشه‌های مشترکی داریم. ما یک روح در دو بدن هستیم و همه باید این نکته را بدانند. رسول اکرم (ص) فرمودند، کسی که با دیگران مشورت می‌کند، در واقع در عقل آنها شریک می‌شود. آیا شراکتی بیش از این وجود دارد؟

به گزارش ایسنا به نقل از العهد،نبیه بری گفت: من هرگز در فکر تعویق انتخابات نبوده‌ام اما سعد الحریری در دیداری که با من داشت، خواستار تعویق انتخابات شد و گفت به علت آن که قادر نیست به طرابلس برود، در صورت برگزاری انتخابات در موعد مقرر، در این انتخابات شرکت نخواهد کرد. من نیز برای آن که به منطق افراط‌گرایی و داعش اجازه پیروزی ندهیم، با درخواست او موافقت کردم.

او در بخش دیگری خاطرنشان کرد: موضع من بر پایه منافع عالی کشور است که گاهی فراتر از قانون اساسی و مقررات است. به طور مثال، مسأله داشتن سلاح بدون مجوز براساس قانون ممنوع است. اما وقتی اسرائیل به ما حمله می‌کند یا کشور ما اشغال می‌شود، با اتکا بر منافع عالی کشور توزیع سلاح و مقاومت در برابر اشغالگران واجب می‌شود. یک‌ بار فؤاد السنیوره، نخست‌وزیر اسبق از من خواست مقاومت لبنان را خلع سلاح کنیم و من به او گفتم هر وقت شما از اسرائیل قدرتمندتر شدید، درخواست خلع سلاح را مطرح کنید.

نبیه بری درخصوص مسأله آوارگان سوری نیز گفت: برخی مناطق سوریه از امنیت برخوردار شده‌اند و بخشی از آوارگان باید به خانه‌هایشان بازگردند. برخی در دولت نمی‌خواهند با سوریه تعامل داشته باشند اما برخی دستگاه‌های رسمی نظیر دستگاه امنیتی و ارتش با دمشق تعامل دارند و می‌توان از آنها به عنوان کانال تماس استفاده کرد. اگر از من بخواهند، برای ایجاد چنین کانال‌هایی آمادگی دارم.

کد خبر 386114

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha