همشهری‌آنلاین: جبران باسیل، وزیر امور خارجه لبنان پرونده آوارگان سوری را "خطری بزرگ" توصیف کرد و از آنها خواست تا لبنان را ترک کرده و به مناطق امن کشورشان بازگردند.

 جبران باسیل، وزیر امور خارجه لبنان گفت: این مساله از توان کشور،‌ مردم و اقتصاد ما فراتر است.

باسيل خواهان بازگشت همه آوارگان سوری از لبنان به کشورشان شد و گفت: مناطق امن و باثبات در سوریه وجود دارد که این امکان را به سوری‌ها می‌دهد به کشورشان بازگردند و این مساله مربوط به مردم لبنان است و امکان ندارد که ما در این مساله کوتاهی کنیم.

رئیس جریان آزاد ملی لبنان در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: درباره موضوع آوارگان سوری خواسته ما طرد دسته‌جمعی آنها نیست بلکه اجرای قانون اساسی است.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت النشره،او تاکید کرد: باید برای رهایی کشورمان از این "خطر بزرگ" که از توان وطن، خاک و اقتصادمان فراتر است، وارد عمل شویم.

جبران باسیل خاطر نشان کرد: درخصوص این پرونده به شاخص‌های خطرناکی رسیدیم که تنها با دوری و اجتناب از آن این مساله حل می‌شود.

وزیر امور خارجه لبنان درخصوص عملیات نظامی در شرق لبنان که نیروهای ارتش و شبه‌نظامیان حزب‌الله علیه افراد مسلح و بارزترین آن "جبهه النصره" آغاز کردند،‌ گفت: تصمیم آزادسازی خاک کشور تصمیمی صرفا ملی است، امروز ما با فرماندهی نیروهای مسلح لبنان تصمیم گرفته‌ایم خاک کشورمان را پس بگیریم. ارتش ما در زمان مشخص شده با یاری جدید، خاک لبنان را از چنگ تروریسم آزاد می‌کند.

کد خبر 377661

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha