همشهری آنلاین: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با نخست وزیر عراق در بغداد گفت: پیروزی های پی در پی در عراق، جهانیان را شگفت زده کرد و فرصت را از دشمنان عراق و مردم این کشور گرفت.

شاهرودی العبادی

به گزارش ايرنا به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز، هاشمي شاهرودی آزاد سازی شهرهای موصل و تلعفر از اشغال داعش را به نخست وزیر این کشور تبریک گفت و افزود: پیروزی‌های پی در پی در عراق با وحدت مردم عراق، جهانیان را شگفت زده کرد و فرصت را از دشمنان این کشور گرفت.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر حمایت کامل جمهوری اسلامی ایران از دولت عراق در نابودی تروریسم، آزاد سازی کامل سرزمین‌های اشغال شده از سوی داعش، تحقق آرمان‌های مردم آن در دستیابی به وحدت، ثبات، بازسازی و توسعه عراق تاکید کرد.

نخست وزیر عراق نیز در استقبال از آیت الله شاهرودی و هیات همراه، یکپارچگی و وحدت مردم عراق را رمز پیروزی در همه جبهه‌ها عنوان کرد و یادآور شد: ما همچنان با عزم، اراده، قدرت، تکیه بر مردم عراق و توان آنها در مسیر پیروزی به پیش می‌رویم.

العبادی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: ما روزهای پیروزمند باشکوهی را سپری می‌کنیم که نیروهای قهرمان عراقی از گروه‌های مختلف با فداکاری و حمایت و پشتیبانی آیت الله سیستانی مرجع عالی قدر عراق، آن را رقم زده‌اند.

وی در پایان با استقبال از هیات ایرانی و رضایت از سطح روابط بین دو کشور، از حمایت تهران از بغداد در برابر تروریسم قدردانی کرد.

کد خبر 381161

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار