همشهری‌آنلاین: کامبیز روشن‌روان، موزیسین و‌آهنگساز نام‌آشنا به عنوان داور در یکی دیگر از برنامه‌های هزار صدای سنتی حضور خواهد یافت و در کنار عبدالجبار کاکایی و محمد معتمدی به داوری آثار هنرمندان وگروه‌های موسیقی سنتی خواهند پرداخت.

هزار صدا و روشن‌ روان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی هزارصدا این برنامه عصر چهارشنبه اول شهریور در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

در این برنامه کامبیز روشن‌روان برای کارشناسی بخش آهنگسازی و نوازندگی، عبدالجبار کاکایی در بخش کارشناسی بخش شعر و ترانه و محمد معتمدی در بخش آواز حضور دارند و کار گروه‌های شرکت‌کننده در برنامه را بررسی و گروه برگزیده را انتخاب خواهند کرد. عبدالجبار کاکایی پیش از این و در سال‌های گذشته، هم در بخش پاپ و هم در بخش سنتی این برنامه به عنوان کارشناس حضور داشته و همچنین محمد معتمدی نیز سال گذشته در کنار استاد مهدی آذرسینا و غلامرضا طریقی یک بار دیگر در برنامه هزارصدا حضور داشته‌اند اما دکتر روشن‌روان برای اولین بار در این برنامه به عنوان کارشناس حضور پیدا می‌کند.

همچنین آوازخوان پیشکسوت، محمدرئوف قنبری با سنتورنوازی رضا مهدوی قطعه آوازی را تقدیم علاقمندان موسیقی خواهد کرد.  قنبری و مهدوی پیش از این با هم همکاری‌های داشته‌اند که یکی از برجسته‌ترین‌های این همکاری‌ها، ضبط آواز زنده‌یاد استاد رجبعلی امیری فلاح و اجرای مشترک این دو هنرمند در مراسم بزرگداشت این آوازخوان برجسته بود.

در این برنامه که راس ساعت 18 آغاز می‌شود شاهد میان برنامه‌ها و یادبودهایی از اساتید موسیقی ایران هم خواهیم بود.
هزارصدا اولین برنامه منسجم مسابقه ساز و آواز است که بخش سنتی آن اولین چهارشنبه هر ماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. همچنین این برنامه بخش دیگری هم دارد که به مسابقه در بخش پاپ اختصاص دارد و سومین پنج شنبه هر ماه برگزار می‌شود. مدیر و مجری برنامه هزارصدا آرش نصیری روزنامه‌نگار باسابقه موسیقی‌ست.

کد خبر 379670

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =