سه‌شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: ایالت کالیفرنیا و شهر سانفرانسیسکو ، دولت ترامپ را به خاطر سیاستهای ضد مهاجرتی تحت پیگرد قرار دادند.

شکایت جدید علیه ترامپ

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ کالیفرنیا، پرجمعیت‌ترین ایالت آمریکا، و شهر سانفرانسیسکو دولت ترامپ را برای آنچه که آنها سیاست «ضد قانون اساسی» در مقابل «شهرهای مهاجر پذیر» می نامند، تحت پیگرد قرار می دهند و بدین ترتیب به شیگاکو می پیوندند.

خاویر بسرا Xavier Becerra دادستان کل کالیفرنیا با محکوم کردن تلاش برای «ارعاب» از دولت آمریکا برای تلاش مغایر با قانون اساسی جهت مجبور کردن پلیس کالیفرنیا به اجرای سیاست مهاجرتی فدرال به جای آنکه به آن اجازه دهد بهترین روش تأمین امنیت را انتخاب کند، شکایت کرد.

کالیفرنیا و بسیاری از شهرهای آمریکا در سراسر کشور به ویژه نیویورک، سان فرانسیسکو، فیلادلفیا و شیکاگو قول دادند فعالانه مهاجرانی را که در وضعیت غیرقانونی هستند و مرتکب جرم یا تخلفی نشده‌اند، تحت پیگرد قرار ندهند.

این شهرها می گویند به همکاری آنها برای مبارزه با جرم و جنایت نیاز دارند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لس آنجلس، بسرا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ماه گذشته، وزارت دادگستری آمریکا شرایطی غیرقانونی و نامناسب برای برخی یارانه‌های دولتی به نیروهای امنیتی وضع کرد و بیش از 28 میلیون دلار بودجه فدرال را که منابع حیاتی مورد استفاده کالیفرنیا برای مبارزه با جرم و جنایت است، زیر سؤال برد.»

دادستان سان فرانسیسکو که به همراه لس آنجلس یکی از شهرهای بزرگ کالیفرنیا است، به موازات آن روز دوشنبه اعلام کرد که این شهر نیز برای دومین بار از کاخ سفید به همین دلایل شکایت کرده است.

دادستان دنیس هراره Dennis Herrera در بیانیه‌ی جداگانه‌ای اعلام کرد: «این رئیس جمهور با لجاجت می خواهد مهاجران را شیطان صفت جلوه دهد و شهرهایی را تنبیه کند که اولویت دادن به امنیت عمومی واقعی را به از هم گسیختن خانواده‌هایی که سخت کار می کنند، ترجیح می دهند.»

هفته گذشته، شهر شیکاگو در شمال آمریکا نیز اقدامی را در دادگاه علیه دولت ترامپ آغاز کرد.

این شهر دولت ترامپ را به اخاذی در خصوص یارانه‌های اختصاص داده شده به شهرهای پناهنده پذیر متهم کرد.

دولت ترامپ می گوید از آنجا که ساکنان این شهرها حاضر نیستند مهاجران غیرقانونی را تحویل پلیس مرزی دهند باید با محدودیت‌های کمک‌های فدرال مواجه شوند.

کد خبر 379344

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی