همشهری‌آنلاین: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نامه‌ای تصمیم به خروج این کشور از توافق اقلیمی پاریس را به سازمان ملل متحد اعلام کرد.

با این وجود در نامه وزارت امور خارجه آمریکا آمده‌ است که واشنگتن همچنان در مذاکرات و نشست‌های مربوط به موضوع آب و هوایی شرکت خواهد داشت تا از منافع این کشور حمایت شود.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در مبارز‌ه‌های انتخاباتی خود از برنامه‌اش برای خروج این کشور از توافق آب و هوایی پاریس خبر داده بود که این تصمیم انتقادهای بین‌المللی را به دنبال داشت.

او معتقد است این توافق به میلیون‌ها فرصت شغلی در این کشور خسارت وارد می‌کند.

گفته شده‌است ارسال این نامه کتبی به سازمان ملل مبنی بر خروج آمریکا از توافق پاریس نمادین است زیرا هیچ کشوری نمی‌تواند تا چهارم نوامبر سال 2019 از پذیرش این قرارداد کناره‌گیری کند. همچنین روند خروج از این توافق خود یک سال زمان می‌برد و تا سال 2020 ادامه پیدا خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از بی‌بی‌سی، همچنین در ماه ژوئن دونالد ترامپ از آمادگی برای گفت‌وگو درباره یک توافق اقلیمی دیگر که در راستای منافع این کشور باشد، خبر داده بود. امضاکنندگان معاهده پاریس در واکنش به این سخنان اظهار کردند که شروع مجدد مذاکرات آب و هوایی غیر قابل انجام است.

کد خبر 378335

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha