همشهری آنلاین: عضو کمیته تعامل فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ضمن تشریح جلسه این کمیته با رئیس‌جمهوری از حضور وزرای پیشنهادی در فتنه به‌عنوان یکی از خطوط قرمز این فراکسیون خبر داد.

کوچکی نژاد

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به برگزاری نشست پیش از ظهر امروز (يكشنبه اول مرداد) کمیته تعامل فراکسیون نمایندگان ولایی با رئیس‌جمهوری با محوریت تشکیل کابینه دوازدهم اعلام کرد: این جلسه تحت عنوان یک تعداد از فراکسیون ولایی انتخاب شدند تا با رییس‌جمهوری در ارتباط با کابینه صحبت کنند که حدود ۱۱ نفر از دوستان حضور داشتند.

او با اشاره به حضور و عدم حضور برخی از اعضای کمیته تعامل فراکسیون نمایندگان ولایی به‌منظور تشکیل کابینه در این جلسه اعلام کرد: در این جلسه آقایان محمدعلی بهمنی، علی ادیانی‌راد، حمیدرضا حاجی‌بابایی، شهباز حسن‌پور بیگلری، سیدکمال‌الدین شهریاری بوشهر، علی‌محمد شاعری، محمدمهدی زاهدی و بنده در جلسه حاضر بودیم اما آقایان محمد دهقانی نقندر، عبدالرضا مصری و حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان در جلسه غایب بودند.

عضو کمیته تعامل فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به برخی محورهای مورد بحث در این جلسه خاطرنشان کرد: در ابتدای جلسه نمایندگان گزارشی درباره تعامل با دولت، معضلات و مشکلاتی که وجود دارد ارائه کرده و بر لزوم تشکیل کابینه‌ای توانمند، قدرتمند و پاکدست تاکید شد و گفتیم که باید کابینه‌ای تشکیل شود که بتواند به‌سرعت مشکلات را حل کند.

نماینده اصولگرای رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این جلسه همچنین اعلام کردیم هیچ سهم‌خواهی نداریم و صرفاً قصد داریم در راستای تشکیل دولت کمک کنیم.

عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین تاکید کردیم که کابینه تحت فشار هیچ جناحی نباشد و دولت بتواند کابینه‌ای منسجم و هماهنگ تشکیل دهد.

کوچکی‌نژاد همچنین به محور برخی سخنان رئیس‌جمهوری در این جلسه اشاره کرد و گفت: آقای روحانی نیز ضمن استقبال از برگزاری این جلسه، تاکید کردند که جلسه خوبی تشکیل شده و به برخی معضلات و مشکلات حوزه موسسه‌های مالی و اعتباری و هرج و مرجی که پیش آمده اشاره کردند.

او گفت: آقای روحانی همچنین گفتند دولت دوازدهم با برخی مشکلات روبرو است که دولت یازدهم با آن درگیر نبوده که ازجمله به ایجاد دشمنی که میان ما و عربستان اشاره کردند و درعین حال گفتند که لحن آمریکایی‌ها نیز علیه‌مان تشدید شده است.

نماینده اصولگرای رشت در مجلس خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهوری همچنین درباره قرارداد نفتی توضیحاتی داده و تاکید کردند دولت همه جوانب رعایت کردیم و کمیته‌ای نیز به این منظور تشکیل شده که باید با همکاری مجلس امور را پیش ببریم.

عضو کمیته تعامل فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دهم به اظهارات رئیس‌جمهوری درباره ارائه لوایح دارای قید فوریت اشاره کرد و گفت: آقای روحانی در بخش دیگری گفتند که گاهی لازم است لایحه‌ای به‌سرعت به نتیجه برسد که ازجمله لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت یا همان لایحه تفکیک ۳ وزارتخانه ازجمله این موارد بود که متاسفانه مجلس با تصویب دو فوریت آن موافقت نکرد و باتوجه به زمان اندک باقی‌مانده به تشکیل کابینه دوازدهم درصورت عدم تعیین‌تکلیف دولت مجبور به پس گرفتن لایحه است؛ چرا که ایجاد تغییر در کابینه پس از معرفی وزرای پیشنهادی دشوار خواهد بود.

نماینده اصولگرای رشت در پاسخ به سوال دیگری درباره این‌که باتوجه به تفاوت دیدگاه و رویکرد فراکسیون نمایندگان ولایی و دولت، آیا اعضای این فراکسیون برای اعطای رای‌اعتماد به کابینه پیشنهادی خطوط قرمز سیاسی مطرح کرده است، گفت: شاخص‌هایی را کتباً‌ تقدیم رئیس‌جمهوری کردیم و بر لزوم فاصله داشتن کابینه با جریان فتنه، لزوم مبارزه با فساد و جلوگیری از رویکرد قبیله‌ای در دولت اشاره کردیم.

کوچکی‌نژاد در پایان تصریح کرد: بنابر این شاخص‌هایی که کتباً تقدیم رئیس‌جمهوری شد، اعلام کردیم که اگر دولت این شاخص‌ها را در تشکیل کابینه رعایت کند، در جریان اعطای رای‌اعتماد به وزرای پیشنهادی همراهی خواهیم کرد.

کد خبر 377071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار