همشهری آنلاین: نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس گفت: نمایندگان مردم در خانه ملت لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری دریای خزر را تصویب کردند. احمد همتی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری دریای خزر با آراء نمایندگان مصوب شد، تاکید کرد: توجه به شرایط کنونی دریای خزر، این دریا هم برای ما فرصت و هم تهدید محسوب می شود، اگر حادثه ای در این دریا رخ دهد عوارض آن می تواند مشکلاتی را برای ما ایجاد کند.

لایحه واکنش به شرایط اضطراری دریای خزر مصوب شد

به گزارش مهر، احمد همتی ضمن بیان این که لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری دریای خزر با آراء نمایندگان مصوب شد، تاکید کرد: توجه به شرایط کنونی دریای خزر، این دریا هم برای ما فرصت و هم تهدید محسوب می‌شود، اگر حادثه‌ای در این دریا رخ دهد عوارض آن می‌تواند مشکلاتی را برای ما ایجاد کند.

وی افزود: بر اساس این لایحه، در صورتی که شرایط اضطرار یا حوادثی با منشا طبیعی رخ دهد همه کشورهای حاشیه خزر باید به کمک هم بیایند و با این حادثه مقابله و حتی امدادرسانی کنند تا شاهد به مخاطره افتادن این بزرگ‌ترین دریاچه جهان نباشیم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: از طرف جمهوری اسلامی ایران، سازمان بحران مسئول پیگیری موضوع دریای خزر و تهدیدات آن است و موظف خواهد بود تا بخش‌های مختلف اجرای این قانون را مدنظر قرار دهد.

همتی بیان کرد: طبق این لایحه، دریای خزر، دریای صلح و دوستی محسوب می‌شود که با تصویب این لایحه بر دوستی‌ها و صلح بین کشورهای بهره‌بردار تاکید ویژه می‌شود.

وی افزود: لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر با لایحه مذکور ۱۲۲ رأی موافق، شش رأی مخالف و شش رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در جلسه تصویب شد که رای قاطعی خوانده می‌شود.

این عضو خانه ملت همچنین گفت: لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر به منظور مدیریت بحران‌های طبیعی و پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر در زمینه امکانات حمل و نقل، تجهیزات امداد و نجات، ساماندهی آموزش‌های مردمی، تربیت و ارتقای سطح دانش کارشناسان و مدیران کشور، افزایش سطح همکاری‌های بین‌المللی و آمادگی برای پاسخگویی و واکنش سریع و موثر به حوادث احتمالی با همکاری کشورهای همسایه خواهد بود.

کد خبر 376920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار