همشهری آنلاین: بانک هویت ژنتیک، امسال در تمام استان‌های کشور و نمونه گیری از گروه‌های متهمان تعیین شده اجرایی می‌شود.

زنتیک

 رئيس بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران وابسته به سازمان پزشکی قانونی کشور  به ايرنا گفت: این طرح، ابتدا به شکل پایلوت (آزمایشی )در استان‌های اصفهان، خراسان رضوی، فارس و خوزستان به اجرا درآمد.

 رضا رئوفیان با تشریح شیوه ذخیره سازی نمونه‌ها در بانک و رفع نواقص و کاستی‌های کار در مرحله پایلوت تصریح کرد: با آموزش کارشناسان و تعامل بسیار مناسب با سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در سالجاری در استان تهران عملکرد بسیار خوبی داشتیم و موفق به اخذ نمونه از گروه‌های هدف شدیم که امیدواریم این روند در سراسر کشور نیز تکرار شود.

وی افزود: پس از اجرای مرحله پایلوت و رفع نواقص و اصلاح فرآیندها فاز اجرایی بعدی در تهران انجام شد و کار با نتیجه 98 درصدی در تهران بدون هیچ مشکل و ایرادی انجام شد.

رئیس بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران با اشاره به این موفقیت اظهار امیدواری کرد طرح در مرحله کشور نیز به نحو شایسته، بدون مشکل و مطابق اهداف تعیین شده انجام شود.

رئوفیان همچنین از دو برنامه دیگر بانک اطلاعات هویت ژنتیک خبر داد و اظهار کرد: بانک ژنتیک دست اندرکار دسته‌بندی اطلاعات موجود در آزمایشگاه‌های سازمان پزشکی قانونی است تا از این اطلاعات نیز موارد کاربردی استحصال و در پایگاه داده بانک ژنتیک وارد شود.

کد خبر 375381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار