چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۴
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: بشار اسد، رئیس جمهور سوریه طرح ملی اصلاحات اداری را آغاز و همچنین از مسئولان سوری که به خاطر شرایط جنگی کشورشان "دچار وحشت شده‌ و ترسیده‌اند"، انتقاد کرد.

 بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه که ریاست نشست کابینه را در مقر دولت در "کفر سوسه" دمشق برعهده داشت، طرح ملی اصلاحات اداری را کلید زد که هدف از این طرح ایجاد سیستمی واحد و همگون برای تمامی وزارتخانه‌هاست.

اسد در جریان این نشست گفت: مکانیزم‌های اداری موجود دیگر قابل قبول نیست.

او همچنین انتقاد شدیدی را از برخی از مسئولان سوری مطرح ساخت و گفت: از مهم‌ترین اتفاق‌های بد، آن کاروان‌های بزرگ برخی از مسئولان سوری است که راه بند می‌آورند. آن مسئولان نمونه افراد ترسیده و وحشت‌زده هستند. این افراد تصورات ضد و نقیضی دارند چرا که نشان می‌دهند می‌ترسند در حالی که به شهروندان می‌گویند ما از شما محافظت خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روسیا الیوم،رئیس‌جمهور سوریه به وزارت‌خانه‌های ذی ربط نیز دستور داد تا تدابیر بازدارنده و لازم را برای متوقف ساختن این اقدام‌ها به کار بگیرند.

اسد گفت: ما افتخار نمی‌کنیم چنین مسئولانی در نهادهای دولت حضور داشته باشند.

او خاطرنشان کرد اسامی افراد فاسد نیز در سطح دولتی و ملی به چشم می‌خورد و باید بررسی دقیقی درخصوص نتایج مبارزه با فساد وجود داشته باشد.

رئیس‌جمهور سوریه تصریح کرد: هر کس گمان می‌کند به این خاطر که در کنار ارتش سوریه در نبرد کنونی ایستاده حق دارد که به شهروندان و دولت و نظام بدی کند، سخت در اشتباه است و ما این را قبول نداریم. از نظر ما تفاوتی بین آنها و تروریست‌ها وجود ندارد و ما با قاطعیت و بدون تردید با آنها برخورد خواهیم کرد.

اسد همچنین از برخی از فرزندان مسئولان انتقاد و آنها را "بی‌ارزش" خواند كه باید تحقیر شوند.

او گفت که آن مقام‌ها در قبال رفتارهای فرزندانشان مسئولند و پاسخگو خواهند بود.

کد خبر 373905

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها