همشهری آنلاین: معاون اجتماعی ناجا با ارسال یادداشتی اعلام کرد: مرزبانان بزرگ کشورمان از چنان روح بزرگ و عظمتی برخوردارند که شهادتشان نیز، همچون حیات پربرکتشان، شگفتی ساز و روحیه آفرین و انسجام زاست و نام شهدای مرزبان همواره در تاریخ ماندگار خواهد شد.

شهدای مرزبان

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار سعید منتظرالمهدی در این یادداشت آورده است؛ در همه جای دنیا وقتی از شأن و جایگاه و احترام اجتماعی کارکنان سازمان و نهادهای گوناگون حتی یگان‌ها و نیروی نظامی و انتظامی سخن به میان می آید نام آنانی که آگاهانه و مسئولانه خدمت در مرزهای سرزمینی کشور خویش را بر خدمت و فعالیت در هر جای دیگر کشور ارجح دانسته اند، همچون ستاره ای پر تلالو و نورانی در صدر جایگاه ها می درخشد.

کمتر کسی است که نداند این گروه از دلاورمردترین دلاوران کشور برای ارزانی داشتن آرامش و آسایش به مردمان سرزمینی که خود نیز از بطن و متن آن برخاسته اند نه تنها عاشقانه، آرامش و آسایش خود را برای آسایش مردم گذاشته اند بلکه جان خود را نیز در طبق اخلاص گذاشته اند تا جان میلیون ها هموطن خود را از گزند دشمنان ریز و درشت مصون دارند و وجب به وجب خاک سرزمین خویش را از تعرض دشمنان کینه توز و سبک سر در امان دارند.

وی در بخش دیگری از این یادداشت آورده است: ارج و منزلت دلاور مردان مرزبان کشورمان در میان مردمان این سرزمین پر گهر، بسی فزون تر از هر کشور و سرزمین دیگری است. چون مردم این دیار اسلامی نیک می دانند که مرزبانان کشورشان نه تنها قلمرو جغرافیایی را در برابر هر نوع خطر و تهدیدی پاس می دارند که قلمرو ارزشی میهن اشان را نیز با اقتدار و صلابت از هر خطر و نیت شومی مصون می دارند. افزون بر آن ، هر شهروند این سرزمین پهناور می داند آنچه یک مرزبان را ( خواه در نقش یک نیروی کادر یا سرباز جان بر کف) ترغیب به خدمت در شرایط سخت و طاقت فرسای مرزها می نماید تنها ایمان است و عشق و روحیه حماسی ؛ در واقع می توان این سه عنصر مهم و کلیدی ( یعنی ایمان و عشق و روحیه ) را در شمار عوامل ممتازساز قرار داد که جایگاه و شأن مرزبان ایرانی را برتر و سرتر از مرزبان هر کشور دیگری می سازد.

مرزبانان جان بر کف ایرانی ایمان و عشق و روحیه خود را از مردم مومن و دینداری به ارث برده اند که از میان آنان برخاسته اند ، مردمانی که فرزندانشان در نبردی هشت ساله با حجم انبوه دشمنان ، سرافرازانه جنگیدند و شمار زیادی از آنان با عزت و افتخار و آگاهی شهد شیرین شهادت را گوارای وجود خویش ساختند.

همچنین این ملت بزرگ، همانانی هستند که فرزندانشان در سایه رهبری های امام و رهبر شجاع و انقلابی خویش در قریب چهار دهه استقرار نظام اسلامی، اینجا و آنجا، شکوه مندانه از همه مرزهای اعتقادی و جغرافیایی و سیاسی کشورشان دفاع کردند و هر خصم و دشمنی را در ستاندن ذره‌ای از شکوه مندی این مرزها ناکام گذاشتند.

وی در این یادداشت تاکید کرد: مرزبانان بزرگ کشورمان از چنان روح بزرگ وعظمتی برخوردارند که شهادتشان نیز، همچون حیات پر برکتشان ، شگفتی ساز و روحیه آفرین و انسجام زاست. شاهد این مدعا شور و احساسی است که اخیراً شهادت مرزبانان عزیزمان در نقطه مرزی میرجاوه در روح و روان مردم کشورمان ایجاد کرده است.

اینک دوست و دشمن بر این واقعیت اذعان دارند که شهادت آن عزیزان دلاور از یکسو همه اقشار و اقوام و مردم این سرزمین حتی آنانی که سالیان درازی است در خارج از کشور سکونت دارند را به یکسان اندوهگین و متاثر ساخته است و از دیگر سو روحیه حماسی و انسجام عمومی و عزت و مباهات ملی را دو چندان ساخته‌اند.

از همین روی همه ما قدردان دلاور مردان مرزبانی کشورمان هستیم که جان بر کف می نهند تا به ما امنیت و آسودگی و افتخار ارزانی دارند. همچنین ، بر همه ما واجب است که در برابر پدران و مادران کسانی سر تعظیم فرود بیاوریم که چنین فرزندان دلاور و شجاعی تقدیم جامعه کرده‌اند.

بی گمان نام نیک شهدای مرزبان برای همواره روزگار در این سرزمین بزرگ ماندگار خواهد ماند.

کد خبر 372372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار