همشهری آنلاین: اتحادیه اروپا از تصمیم چهار کشور غیرعضو این اتحادیه شامل مونته نگرو، آلبانی، نروژ و اوکراین برای تمدید تحریم‌های ضدروسی استقبال کرد.

 استقبال اتحادیه اروپا از تمدید تحریم های روسیه

به گزارش ایرنا، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد: کشورهای مونته نگرو و آلبانی نامزد عضویت و همچنین نروژ و اوکراین با پیروی از اتحادیه اروپا، تحریم ها در مورد روسیه را برای شش ماه دیگر تمدید کردند.

خبرگزاری ایتارتاس روز شنبه به نقل از بیانیه موگرینی نوشت: بروکسل (مرکز اتحادیه اروپا) به این موضوع توجه و از آن استقبال می کند.

28 کشور عضو اتحادیه اروپا نیز 13 مارس (23 فروردین 95) تحریم های ضدروسی را که از سال 2014 در چارچوب پرونده اوکراین برقرار کرده اند تا سپتامبر 2017 تمدید کردند.

یوآنس هان کمیسر امور سیاستگذاری همسایه ای اتحادیه اروپا نیز پیشتر اعلام کرده بود که هیچ دلیلی برای لغو تحریم ها در مورد روسیه وجود ندارد.

اتحادیه اروپا از سال 2014 همراه آمریکا مجموعه ای از تحریم های گسترده ای را علیه روسیه در رابطه با اوضاع اوکراین به اجرا گذاشته است و هر شش ماه نیز تمدید می کنند.

سال 2014 معترضان در اوکراین برای همگرایی با اتحادیه اروپا حکومت ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهوری وقت را که متمایل به روسیه بود در جریان برگزاری تظاهرات و اعتراض های خیابانی مورد حمایت غرب به ویژه آمریکا سرنگون کردند و از همان زمان نیز روابط مسکو با کشورهای غربی تیره و پرتنش شد.

کد خبر 369103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار