همشهری آنلاین: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، گفت: با رویکرد اطلاعاتی پلیس و همکاری قوه قضائیه سر شاخه های اصلی توزیع مواد مخدر در کشور شناسایی و دستگیر شده اند.

به گزارش مهر، سردار سید مسعود زاهدیان در نشست خبری اهم فعالیت های پلیس مبارزه با مواد مخدر در سال ۹۶ را تشریح کرد و درباره آمار کشف مواد مخدر در مرزهای ابی و خاکی و همچنین هوایی توضیح داد.

وی گفت: در سال گذشته اقدامات پلیس با افزایش ۱۵ درصدی کشف مواد مخدر همراه بود و بالغ بر ۶۳۱ تن و ۱۲۴ کیلو گرم مواد کشف شد که ۷۷ درصد در حاشیه شرق کشور انجام شد و نشان دهنده تمرکز ما به مرزهای شرقی کشور است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا ادامه داد: افزایش ۳۵ درصدی جمع آوری معتادان متجاهر در سال گذشته نشان می‌دهد ستاد مبارزه با مواد مخدر زیرساخت های لازم را برای نگهداری این افراد و تجهیز مراکز ماده ۱۶ را در دستور کار قرار داده اند در این راه وزیر کشور بسیار همراه بودند و پیگیرانه مسائل مربوط به افزایش اردوگاه های ماده ۱۶ را دنبال می کرد. همچنین جرایم خرد در رابطه با موادمخدر از جمله سرقت های داخل خودرو و همچنین دعواهای خانوادگی نیز در طول سال گذشته به نحوه چشمگیری کاهش داشت.

وی به همکاری خوب قوه قضائیه برای جمع آوری خرده فروشان مواد مخدر اشاره کرد و گفت: با رویکرد اطلاعاتی پلیس و همکاری قوه قضائیه سر شاخه های اصلی توزیع مواد مخدر در کشور شناسایی و دستگیر شده اند تا جایی که در سال گذشته ۶۷ درصد از کشفیات به خاطر استفاده از اخبار و اطلاعات از قبل رصد شده بود و در زمینه کشفیات شاهد رشد ۷ درصدی بوده ایم.

سردار زاهدیان افزود: در سال گذشته در گروه های استانی که به سه گروه تقسیم شده‌اند اجرای طرح های عملیاتی را گسترش دادیم که در این زمینه شاهد رشد در استان ها بودیم. اقداماتی که انجام شد در مجموع باعث جمع آوری ۱۴۹ هزار و ۶۹۹ نفر معتاد شد که نسبت به سال قبل از آن، رشد ۳۵ درصدی داشته است.

وی ادامه داد: در سال گذشته در درگیری با قاچاقچیان در نقاط مختلف کشور ۱۶ درصد افزایش درگیری در مناطق مرزی داشته ایم، در نقطه ورود مواد مخدر به کشور شاهد افزایش فعالیت های همکارانم بوده ایم و ۶۷ تن نسبت به سال گذشته افزایش آمار کشف مواد مخدر در مرزهای شرقی را شاهد بوده ایم.

کد خبر 368579

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha