همشهری آنلاین: فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: یگان های عملیاتی پلیس استان در درگیری با قاچاقچیان مسلح ضمن دستگیری یک قاچاقچی سابقه دار، یک تن و ۵۲۳ کیلوگرم مواد مخدر کشف کردند.

سردار حسین رحیمی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس، سردار حسین رحیمی روز شنبه  9 ارديبهشت، در تشریح این خبر بیان کرد: ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر با پشتیبانی فنی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و گسترش چتر اطلاعاتی خود در جنوب استان به سرنخ‌هایی از فعالیت یک باند بزرگ دست یافتند که نشان می‌داد اعضای این باند مسلح، مقادیر قابل توجهی مواد مخدر را از مناطق صفر مرزی با استفاده از خودروهای تندرو بارگیری کرده و قصد انتقال به عمق کشور را دارند.

وی اظهار داشت: اعضای این باند که با یک دستگاه خودرو سبک در حال جابه جایی مواد مخدر بودند به صورت مداوم مورد پایش تخصصی یگان‌های اطلاعاتی قرار داشتند تا اینکه در منطقه بمپور ایرانشهر وارد کمین تکاوران پلیس شدند و در حالی که قصد تغییر مسیر و فرار از منطقه را داشتند، به صورت مسلحانه با تیم‌های عملیاتی پلیس درگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در این درگیری مسلحانه، ماموران انتظامی ضمن توقیف خودروی حامل مواد مخدر، یک قاچاقچی حرفه‌ای را دستگیر و در بازرسی خودرو 155کیلوگرم تریاک کشف و ضبط کردند.

وی افزود: در ادامه این عملیات با شناسایی منزل این قاچاقچی، در بازرسی از محل یک تن و 270کیلو گرم تریاک کشف و ضبط و یک دستگاه خودرو دیگر متعلق به اعضای این باند نیز در محل توقیف شد.

سردار رحیمی با اشاره به اجرای یک عملیات موفق پلیسی دیگر در شهرستان سراوان، افزود: در تعاقب اقدامات شبانه روزی، ماموران انتظامی شهرستان سراوان از دپو محموله مواد مخدر در ارتفاعات منطقه 'گُشت' با خبر شده و با اشراف اطلاعاتی محل دپو مواد مخدر را شناسایی و در پاکسازی منطقه 98 کیلوگرم تریاک کشف کردند و تلاش‌های گسترده برای دستگیری قاچاقچیان ادامه دارد.

کد خبر 368333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار