شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۳
۰ نفر

همشهری آلاین: وزیر انرژی روسیه گفت: شرایط فعلی بازار جهانی نفت نشان‌دهنده ثبات آن است؛ ضمن اینکه از ماه گذشته میلادی به تدریج روند رو به رشد بازار نفت کلید خورده است.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «الکساندر نواک» گفت: به دنبال کاهش تولید نفت از سوی کشورهای اوپکی و غیراوپکی بازار نفت در حال بهبود است.

وی در مورد چشم‌انداز تمدید توافق اوپک برای نیمه دوم سال جاری میلادی، گفت: این موضوع در ماه آینده میلادی مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد و این مسئله به نشست وزراء در ماه می بستگی دارد و در حال حاضر به تحلیل شرایط بازار و نیز پیش‌بینی وضعیت آن مشغول هستیم.

«نواک» خاطرنشان کرد که شرایط بازار نفت از اوایل ماه گذشته میلادی به تدریج رو به بهبود است و مقدار مازاد نفت هم باید کاهش پیدا کند؛ ضمن اینکه بازار بیش از پیش در حال ثبات پیدا کردن است و بی‌ثباتی کمتری در بازار دیده می‌شود.

وزیر انرژی روسیه در پایان گفت: قیمت فعلی نفت بیانگر شرایط بازار است و روسیه تا پایان ماه جاری میلادی تولید خود را ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش می‌دهد.

قرار است بیست و پنجم ماه آینده میلادی نشست اوپکی‌ها و غیراوپکی‌ها برای تصمیم‌گیری در مورد تمدید توافق اوپک در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی (جهت کاهش روزانه ۱.۸ میلیون بشکه تولید نفت) برگزار شود که دو سوم کاهش تولید از سوی اوپکی‌ها اجرا می‌شود.

کد خبر 367698

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی