شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: تخم‌مرغ سرشار از پروتئین، چربی‌های سالم، ویتامین و مواد معدنی است که می‌تواند به افراد پیروی کننده از رژیم لاغری کمک کند.

کاهش وزن با مصرف تخم مرغ

به گزارش خبرنگار مهر، ساده‌ترین راه کاهش وزن، کاهش مصرف کلی مواد خوراکی است که خوردن تخم‌مرغ به عنوان یک ماده غذایی کم کالری می‌تواند کمک کننده باشد. یک تخم‌مرغ بزرگ تنها حاوی ۷۸ کالری است اما سرشار از مواد مغذی نیز هست.

افزودن سبزی‌جات در کنار تخم‌مرغ می‌تواند غذایی حاوی کمتر از ۳۰۰ کالری باشد البته نباید از روغن یا کره استفاده شده باشد.

از آنجائی‌که تخم‌مرغ سرشار از پروتئین است شما را برای مدت زمان بیشتری سیر نگه می‌دارد. یک مطالعه نشان می‌دهد افزایش میزان مصرف پروتئین از ۱۵ به ۳۰ درصد منجر به کاهش کلی کالری مصرفی در روز می‌شود.

همچنین مطالعه دیگری نشان داده است که خوردن تخم‌مرغ در صبحانه به کاهش فکر وسواس خوردن غذا تا حدود ۶۰ درصد کمک کرده و همچنین خوردن میان وعده در شب را تا نصف کاهش می‌دهد.

جایگزینی تخم‌مرغ به جای یک صبحانه معمولی حاوی کربوهیدرات به شکل معجزه آسایی باعث می‌شود که شما بیش از اندازه احساس سیری داشته باشید.

یک مطالعه نشان می‌دهد زنانی که به جای نان شیرمال در صبح تخم‌مرغ خورده بودند، به مدت ۳۶ ساعت کالری کمتری مصرف کرده بودند. در مورد مردان این وضعیت تا ۲۴ ساعت ادامه دارد.

همچنین یک مطالعه دیگر نشان داده است افرادی که در صبحانه تخم‌مرغ مصرف می‌کنند ۶۵ درصد بیش از افراد دیگری که تخم مرغ نمی‌خوردند وزن‌شان پایین می‌آید.

کد خبر 367675

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تغذیه و آشپزی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها