همشهری آنلاین: یک شرکت خودروسازی، روبات چمن‌زنی ساخته که هنگام کاهش شارژ، به طور خودکار فعالیت خود را قطع می‌کند تا شارژ شود و دوباره کار نیمه را از سر می‌گیرد.

روبات چمن‌زنی که خود را شارژ می‌کند

به گزارش مهر، شرکت هوندا یک روبات چمن‌زن به بازار عرضه کرده که با استفاده از موتورهای الکتریکی، حسگرها و سه نوع برنامه مختلف برای کوتاه کردن چمن، به تنهایی از باغچه خانه مراقبت می‌کند!

روبات چمن‌زن Miimo نام دارد و در حقیقت یک مینی رایانه با قابلیت شارژ شدن است. هنگامی که میزان باتری آن از ۳۰ درصد کمتر می‌شود، به طور خودکار به سمت مکان شارژ شدن می‌رود و پس از تکمیل این فرایند، کاری را که نیمه رها کرده بود، تمام می‌کند.

در روبات چمن‌زن از آخرین نسخه فناوری هوندا استفاده شده تا شبانه‌روز باغچه و حیات خانه مرتب باشد. همچنین روبات می‌تواند از روی پستی و بلندی‌ها رد شود و به طور تصادفی یا بر اساس الگویی خاص چمن‌ها را کوتاه کند.

هنگام خرید روبات، کارکنان شرکت به وسیله سیم نوعی مرزبندی روی زمین یا زیر آن برای تعیین محدوده فعالیت روبات انجام می‌دهند.

دستگاه میدان مغناطیسی سیم‌های به کار رفته برای مرزبندی را شناسایی می‌کند و در همان محدوده می‌ماند. میمو مجهز به باتری‌های لیتیوم یونی است. کاربران می‌توانند با استفاده از یک اپلیکیشن موبایل برنامه چمن‌زنی مورد نظر خود را انتخاب کنند.

البته این دستگاه چند سالی است که در اروپا عرضه و اکنون وارد بازار آمریکا شده است.

کد خبر 367154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

دیدگاه خوانندگان