همشهری‌آنلاین: لئون پانه‌تا، وزیر دفاع سابق آمریکا گفت: شکی نیست کره شمالی همانند یک "انبار باروت" است. اما ما در حال حاضر در زمانی به سر می‌بریم که با انجام آزمایش سلاح اتمی احتمال تحریک بالاتر رفته و خطرهای زیادی به همراه دارد. لفاظی‌های ترامپ تنش‌ها را افزایش داده است.

لئون پانه‌تا، وزیر دفاع سابق آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی گفت: لفاظی‌های دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا "تحریک‌آمیز" بوده و تنش‌ها را افزایش می‌دهد. به نظر من ما باید بسیار مراقب باشیم. ما نباید دست به هیچ اقدام "شتاب‌زده و عجولانه‌ای" بزنیم. حتما دلیلی وجود داشته که در سال‌های اخیر هیچ یک از روسای جمهور آمریکا به کره شمالی حمله نکردند.

پانه‌تا افزود: ما با احتمال جنگ اتمی که می‌تواند جان میلیون‌ها تن را بگیرد مواجه هستیم. در نتیجه باید بسیار دقت کنیم.

به گزارش ایسنا،این در حالی است که چندین تن از مقام‌هاي اطلاعاتی ارشد آمریکا به شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی اعلام کرده‌اند که اگر متوجه شوند کره شمالی قصد انجام آزمایش اتمی را دارد آماده‌اند تا حمله پیشگیرانه‌ای را علیه این کشور انجام دهد.

پیونگ یانگ نیز اعلام کرده که «رویداد بزرگی» نزدیک است.

پانه‌تا افزود: ما در سئول ۲۰ میلیون تن را داریم که می‌توانند هدف حمله بالقوه کره شمالی قرار گیرند. ما این فرصت را به چین داده‌ایم تا برای حل این مسئله مشارکت کند. اجازه دهید ببینیم آنها چه کاری انجام می‌دهند. به نظر می‌رسد که ترامپ از وعده شی جینپینگ، رئیس‌جمهور چین راضی و خشنود است.

ترامپ اخیرا با رئیس‌جمهور چین دیدار کرده و تاکید کرد که می‌خواهد از کمک پکن در حل مسئله کره شمالی برخوردار باشد.

کد خبر 367016

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha