همشهری آنلاین: وزیر بهداشت گفت: بحران دارویی کشور در زمان فعالیت دولت تدبیر و امید برطرف شد و امروز دسترسی به دارو در کشور آسان شده است.

وزیر بهداشت

به گزارش ایرنا، سید حسن قاضی زاده هاشمی، در حاشیه بازدید از بیمارستان شهدای سرپل ذهاب در جمع خبرنگاران گفت: در دولت یازدهم توانستیم هزینه‌های درمانی را برای مردم کاهش دهیم.

وی افزود: پیش از این میزان پرداخت مردم برای خدمات درمانی بسیار بالا بود و آنان بیش از 55 درصد هزینه‌های درمان را پرداخت می‌کردند اما امروز این رقم به زیر 40 درصد رسیده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: براساس قانون مردم باید 30 درصد هزینه‌های درمان را پرداخت کنند، از این رو هنوز تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله داریم.

هاشمی ادامه داد: از ابتدای دولت در زمینه تقویت زیرساخت‌ها نیز اقدام های موثری انجام شده است که از جمله آنها می‌توان به ساخت هزاران خانه بهداشت، مراکز بهداشتی و تحویل 21 هزار تخت بیمارستانی اشاره کرد.

وی تقویت نیروی انسانی متخصص را از دیگر خدمات ارزنده دولت یازدهم در عرصه بهداشت و درمان دانست.

وزیر بهداشت ادامه داد: پیش از 18 درصد پزشکان متخصص در بیمارستان‌های دولتی و مابقی در مطب‌های خصوصی فعالیت می‌کردند اما امروز این آمار به 51 درصد رسیده است.

وی تاکید کرد: به منظور تقویت خدمات درمانی باید همه دستگاه‌ها به ویژه مجلس از وزارت بهداشت حمایت کنند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه بحران دارویی که در آغاز دولت وجود داشت امروز از بین رفته است، گفت: پیشتر با وجود تمایل بیماران خاص به خرید داروها با قیمت‌های بالا دارویی در بازار پیدا نمی‌شد اما خوشبختانه امروز دارو به میزان کافی در کشور وجود دارد.

هاشمی در رابطه با کاهش وابستگی دارویی کشور به خارج گفت: پیش از به روی کار آمدن دولت 40 درصد داروهای مورد نیاز کشور وارد می‌شد اما امروز واردات ما به 30 درصد رسیده است.

وی اضافه کرد: همچنین تضمین کردیم که اگر داروی مشابه با کیفیتی در کشور تولید شود، جلوی واردات آن را خواهیم گرفت.
وزیر بهداشت اظهار کرد: صادرات داروهای ساخت ایران نیز نسبت به گذشته 2 و نیم درصد افزایش یافته است که بازهم این آمار باید افزایش پیدا کند.

هاشمی اعلام کرد: از ابتدای دولت هر ماه 2 داروی جدید در کشور تولید و به بازار عرضه شده است.

وی ادامه داد: بالغ بر 110 داروی جدید در دولت آقای روحانی تولید شده و این مسیر همچنان ادامه خواهد داشت.

وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از بیمارستان شهدای سرپل ذهاب بخش سی تی اسکن این بیمارستان را نیز افتتاح کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به منظور افتتاح 10 طرح بهداشتی و درمانی به استان کرمانشاه سفر كرد.

کد خبر 366917

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha