همشهری آنلاین: وزیر بهداشت گفت: اجازه ورود هیچ کالای نامرغوبی در حوزه پزشکی را به بازار نمی‌دهیم.

وزیر بهداشت

به گزارش همشهري آنلاين، دکتر سید حسن هاشمي در دیدار نوروزی با مسئولان و کارکنان سازمان غذا و دارو که در این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: سازمان غذا و دارو در هر دوره ای در طول تاریخ کشور و انقلاب اسلامی، بخشی بوده که می‌توانسته به وزارت بهداشت آسیب بزند و حتی دولت و نظام را تحت الشعاع قرار دهد اما از تلاش‌ها و خدمات پرسنل این سازمان تشکر می‌کنم که علاوه بر رعایت حقوق مردم، امور ذینفعان این حوزه مانند تولید و وارد کنندگان را تسهیل بخشیدند.

وي افزود: در وزارت بهداشت، بخش‌های مهمی همچون بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش وجود دارد اما از نظر من، مهمترین بخش وزارت بهداشت از نظر مدیریتی، سازمان غذا و دارو است.

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از تلاش‌های سازمان غذا و دارو در طول سه سال و نیم گذشته، گفت: در این مدت، از بیش از 100 قلم داروی جدید روانه بازار شد و مدل رونمایی از دارو در این دوره، تغییر کرد و ما رونمایی از دارویی را پذیرفتیم که در بازار وجود داشته و در نسخه‌ها تجویز شود.

هاشمی ضمن ابراز خرسندی از خرید بیش از دو هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت از شرکت‌های دانش بنیان، تصریح کرد: این اقدام، موجب رونق این شرکت‌ها شد و برخی از این شرکتها به صورت سه شیفت کار می‌کنند و امسال با توجه به شعار" اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال" باید همین مسیر ادامه پیدا کند.

وزیر بهداشت حل مشکلات مردم را نیازمند عزم ملی دانست و افزود: متاسفانه در حال حاضر عده ای، مطالبه‌گر هستند و بخشی دیگر نیز در دستگاه‌های اجرایی باید به این مطالبات پاسخ دهند در حالی که باید تمام بخش‌های کشور شامل دولت، ملت، بخش خصوصی و نهادها و سازمان‌های مختلف، برای حل مشکلات حوزه‌های مختلف، متحد شوند.

هاشمی ضمن تاکید بر لزوم تعریف فرصت‌های شغلی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: باید موانع موجود در ایجاد اشتغال و همچنین مشکلات مشارکت بیشتر بخش خصوصی در این حوزه را برطرف کنیم اما نگران هستم که برخی افراد به اسم حمایت از تولید داخلی، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی، بخواهند جیب خود را پر کنند و به دولت و سلامت مردم آسیب بزنند.

وزیر بهداشت  اظهار داشت: مردم با امید زیادی برای درمان، تشخیص بیماری‌ها و انجام اعمال جراحی، هزینه می‌کنند اما اجازه ورود هیچ کالای نامرغوبی در حوزه پزشکی را به بازار نمي‌‌دهیم زیرا دکتر روحانی عنوان می‌کرد که بالاترین خیانت، ارائه دارو و تجهیزات پزشکی تقلبی و نامرغوب به مردمی است که با هزار امید، برای درمان مراجعه می‌کنند.

کد خبر 366016

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها