همشهری آنلاین: یک مقام مسئول با بیان این که بحث ریزگردها به کشاورزی خوزستان خسارت زیادی وارد کرده است، گفت: بیش‌ترین خسارت مربوط به زیربخش زراعت است.

خسارت گسترده ریزگردها به کشاورزی خوزستان

به گزارش مهر، کیخسرو چنگلوایی با بیان این که تمام زیربخش‌های کشاورزی در استان خوزستان از بحث ریزگردها متاثر شده‌اند، اظهارداشت: زیربخش‌هایی مانند زراعت، باغبانی، دام و طیور، شیلات و زنبورداری از این مساله متاثر شده و خسارت دیدند.

وی درباره این که بیش‌ترین خسارت در این زمینه به کدام زیربخش وارد شده است، اضافه کرد: با توجه به این که وسعت زراعت استان از سایر زیربخش‌ها بیش‌تر است؛ طبیعتا به این حوزه خسارت بیش‌تری هم وارد شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان با بیان این که وقتی یک لایه خاک روی برگ قرار می‌گیرد، قطعا عملکرد کاهش پیدا می‌کند، افزود: در زیربخش زنبوداری نیز مشکل پیش آمد، مراتع استان تحت تاثیر قرار گرفتند و در زیربخش دامداری هم با سقط جنین روبرو بودیم و مواردی از این قبیل.

چنگلوایی درباره این که بحث ریزگردها چقدر به کشاورزی استان خسارت زده است؟ گفت: در حال حاضر عدد دقیقی نمی‌توانم اعلام کنم اما میزان خسارت خیلی زیاد بوده است.

وی میزان تولیدات کشاورزی استان خوزستان را حدود ۱۵ و نیم میلیون تن اعلام کرد.

کد خبر 364243

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار