همشهری آنلاین: متخصصان سلامت معتقدند که آلودگی هوا با تغییر باکتری‌های دستگاه تنفسی بر سلامت انسان‌ها تاثیر می‌گذارد.

آلودگی هوا باکتری‌های دستگاه تنفسی را تغییر می‌دهد

به گزارش ایسنا، در این بررسی مشخص شد "کربن سیاه" عنصر اصلی آلودگی هوا به طور قابل توجهی چگونگی رشد باکتری‌ها و زیست لایه‌ها را تغییر داده و می‌تواند بر افزایش شانس بقای آنها در جداره مجاری تنفسی و مقاومت‌شان به آنتی بیوتیک‌ها تاثیر بگذارد.

محققان انگلیسی بر این باورند که این مطالعه کاربرد مهمی برای درمان بیماری‌های عفونی دارد که ابتلا به آنها در مکان‌هایی با سطح بالای آلودگی هوا شایع‌تر است.

"جولی موریسی" نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه Leicester گفت: یافته‌های به دست آمده نشان می‌دهد باکتری‌های عامل عفونت‌های تنفسی تحت تاثیر آلودگی هوا قرار می‌گیرند و روی خطر بروز عفونت و روند درمان آنتی بیوتیکي این بیماری‌ها اثر می‌گذراند.

به گزارش مدیکال‌نیوز تودی، طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) آلودگی هوا بزرگ‌ترین فاکتور خطرزای زیست محیطی برای بیماریِ انسان‌هاست. برآورد شده در سال ۲۰۱۲ از هر هشت مورد مرگ در سراسر جهان یک مورد به دلیل قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا بوده است. همچنین بررسی‌های اخیر تایید می‌کند ۹۲ درصد جمعیت جهان در مکان‌هایی زندگی می‌کنند که سطح آلودگی هوا از استانداردهای این سازمان بالاتر است.

کد خبر 364139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =