همشهری‌آنلاین: لوریس چکناوریان، موزیسین نامی که سال‌ها به دنبال سرمایه‌گزاری برای اجرای سمفونی کوروش کبیر بود، با حمایت بخش فرهنگی بانک سامان این اثر را در سال آینده اجرا و به بازار موسیقی عرضه خواهد کرد.

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک سامان حمایت بانک سامان، این نهاد اقتصادی بانکی که پیش از این نیز به حمایت از انتشار مجموعه آثار لوریس چکناوریان پرداخته بود، در ادامه برنامه‌های حمایتی خود در حوزه فرهنگ و میراث معنوی ایران، قرارداد حمایت از نگارش و ضبط سمفونی ایران (کوروش کبیر) را با استاد لوریس چکناواریان به امضا رساند.

این قرارداد در حاشیه مراسم پایانی جشنواره طراحی کارت هدیه سامان به امضای فریده گرامی‌نژاد عضو هیئت‌مدیره بانک سامان و استاد چکناواریان رسید.

گزارش همشهری‌آنلاین از  نشست نقد و بررسی مجموعه آثار چکناوریان در برنامه نقد نغمه

چکناواریان پس از امضای این قرارداد در سخنانی ضمن تشکر از دقت نظر بانک سامان در حمایت از این اثر تصریح کرد: سمفونی ایران حاصل سال‌ها مطالعه در تاریخ است که ایده نگارش آن از زندگی کوروش کبیر به‌دست آمده است و تلاش می‌کنیم با این اثر، دِین خود را به میهن‌مان ادا کنیم.

این هنرمند باسابقه کشورمان با بیان اینکه «سمفونی ایران» سال آینده با حمایت بانک سامان منتشر می‌شود، گفت: این اثر شرح تحولات دوران ایران باستان از زبان کوروش کبیر به زبان موسیقی است که امیدوارم با این اثر جهانیان کوروش کبیر را به‌عنوان یک شخصیت بزرگ ایرانی بشناسند.

وی خاطرنشان کرد: موسیقی به‌عنوان یکی از ابزارهای فرهنگ‌ساز و زبان مشترک مردم جهان می‌تواند زمینه ارتقاء فرهنگ ایران و انتقال پیام صلح و دوستی در سطح بین‌المللی را فراهم کند.

گفتنی است، بانک سامان پیش از این نیز در زمینه فرهنگ و میراث معنوی ایران، از ساخت و ضبط اثر فاخر سوئیت‌سمفونی خلیج فارس ساخته دیگر موسیقی‌دان صاحب‌نام ایرانی شهرداد روحانی حمایت کرده بود.

کد خبر 361866

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار