دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۳
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: یکی از مقام‌های سابق وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) احتمال یک کودتای نظامی برای برکناری دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور این کشور از قدرت را مطرح کرد.

 رزا بروکس، یکی از مقام‌هاي سابق سیاست گذاری پنتاگون در مقاله‌ای برای مجله "فارین پالسی" نوشت: یک شورش نظامی علیه دولت ترامپ شاید تنها گزینه برای سرنگونی یکی از "تفرقه‌اندازترین روسای‌جمهور تاریخ آمریکا" باشد.

بروكس افزود: نخستین هفته روی کار آمدن دونالد ترامپ به طور شفاف نشان داد او به همان اندازه که مردم می‌ترسیدند "دیوانه" است. یکی از احتمال‌هایی که تا همین چند وقت اخیر در آمریکا غیر قابل باور بود یک کودتای نظامی یا دست‌کم سرپیچی رهبران ارتش برای پیروی از دستورهاي ترامپ است.

بروکس که در دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ میلادی، مشاور ارشد رئیس سیاست گذاری پنتاگون بود گفت، می‌تواند سناریوهای محتمل را تصور کند که در آن مقام‌هاي ارشد ارتش به راحتی به ترامپ می‌گویند "نه قربان ما این کار را انجام نمی‌دهیم".

به گزارش ایسنا،این مقاله رزا بروکس هم‌زمان با آن منتشر شد که اخیرا گروه نظرسنجی سیاست عمومی در نظرسنجی متوجه شد که ۴۰ درصد از شرکت‌کنندگان از استیضاح ترامپ حمایت می‌کنند.

براساس این نظرسنجی ۵۲ درصد از شرکت‌کنندگان می‌گویند که باراک اوباما را به عنوان رئیس‌جمهور ترجیح می‌دهند در حالی که ۴۳ درصد همچنان از ریاست جمهوری ترامپ حمایت می‌کنند.

کد خبر 361162

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha