شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۰
۰ نفر

بهمشهری‌آنلاین: فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه درباره تصمیم‌ها و عملکرد دونالد ترامپ گفت: به نظر من رئیس جمهور آمریکا وظایفش در راس حکومت آمریکا را بد متوجه شده است.

فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه که به مالت سفر کرده است، در نشست خبری درباره موضع‌گیری اروپا در قبال دونالد ترامپ گفت: این که ما (اروپایی‌ها) در خصوص دونالد ترامپ و تصمیم‌هايی که اتخاذ کرده‌است، توافق داشته باشیم باید بگویم که قطعا این طور نیست. کشورهایی هستند که با دولت جدید آمریکا محتاطانه رفتار  و برخی نیز روند تحولات را با دقت دنبال می کنند. مسئله اصلی برای ما یافتن یک پاسخ (مشترک) اروپایی است برای منافع تجاری و دفاعی و امنیت مرزهای مان و مناقشه‌هايی که پشت دروازه‌های ما قرار دارد. ما می‌بایست در خصوص اقدام‌هاي اروپا اتفاق نظر داشته باشیم.

اولاند سپس در پاسخ به سوال خبرنگاری گفت: دونالد ترامپ خروج یک کشور (انگلیس) از اتحادیه اروپا را اتفاقی استثنایی خواند و من به این مسئله واکنش نشان دادم. برای این که کسی نباید در مسایل اروپایی‌ها دخالت کند. البته هر کس می‌تواند قضاوت خود را داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،اولاند افزود: به نظر من رئیس‌جمهور آمریکا وظایفش را در راس حکومت آمریکا بد متوجه شده است. علاوه بر این شرکا باید به یکدیگر احترام بگذارند. اگر اروپا بخواهد خود را بازسازی کند، دلیلش این نیست که کسی آرزوی متلاشی شدنش را داشته است. اروپا علیه آمریکا شکل نگرفته است. اروپا به خاطر ارزش‌های مان و به خاطر کشورهایی که اتحادیه اروپا را ساختند، شکل گرفت.

اولاند در ادامه سخنان خود، خروج کشورهای دیگر از اتحادیه اروپا به دنبال انگلیس را مردود ندانست و گفت: برخی کشورها از اتحادیه اروپا انتقاد می‌کنند و ممکن است روزی از این نهاد اروپایی خارج شوند. شنیده‌ام که برخی کشورها در شورای اروپا خواستار خروج از اتحادیه اروپا هستند.

اولاند نتیجه انتخابات در کشورهای اروپایی را نگران‌کننده خواند و گفت: انتخابات‌هايی در سال 2017 برگزار خواهند شد، انتخابات در هلند، بلغارستان، فرانسه و آلمان و همه این‌ها مهم هستند. نتیجه این انتخابات‌ها از جمله انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه به طور مستقیم بر آینده اروپا تاثیر گذار خواهد بود.

کد خبر 360894

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha